Сповільнення глобального потепління пов"язане з озелененням Землі

Вчені з NASA заявляють, що Земля нагрівалась би ще швидше, ніж це відбувається зараз — якби не посилення росту рослин.

Науковці встановили, що світ зеленіший, ніж був на початку 1980-х років. І оновлені карти демонструють, що тенденція триває. На думку дослідників, серед наслідків є певне сповільнення глобального потепління, передає texty.org.ua.

В останні роки найбільший приріст рослинності зафіксовано в Індії та Китаї: там інтенсивніше вирощують сільськогосподарські рослини, а уряди зосередилися на тому, аби зберігати і навіть розширювати лісові площі. Окрім цього, зеленішими стали також північні й арктичні регіони — це, як не парадоксально, результат саме потепління.

Використовуючи дані супутників вченим вдалось визначити причини та наслідки глобального «озеленення». Серед ключових результатів: зростання рівня СО2 в атмосфері, що у свою чергу стимулює фотосинтез та ріст рослин.

За прогнозами вчених, надалі рослинність споживатиме частину вуглекислого газу і при цьому виконуватиме функцію листової транспірації. А це певною мірою робить повітря прохолоднішим.

Науковці вважають, що глобальне «озеленення» з 1980-х років могло зменшити глобальне потепління на 0.2-0.25°С. Іншими словами, світ був би ще теплішим, якби не побільшало рослинності.

«Іронічно, що ті самі викиди вуглецю, які відповідають за шкідливі зміни клімату — також підживлюють ріст рослин. А це, своєю чергою робить глобальне потепління дещо помірнішим», — зауважив Jarle Bjerke з Норвезького інституту досліджень природи.

Згідно з кліматичними моделями, майбутнє виглядає ще зеленішим.

«Це озеленення та пов'язане з ним зниження температури принесуть користь. Але щоб наша планета й далі залишалася придатною для життя, все одно потрібно зменшити вуглецеві викиди в атмосферу», — додає Shilong Piao з університету Пекіна.
21.02.2020 10:34
Источник: SuperAgronom.com
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна