Попит на яблуко колосально виріс

У зв’язку з поширенням короновірусу COVID-19 попит на яблуко колосально виріс по всьому світу.

Про це розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час першої веб-конференції "Як змінюються правила ведення агробізнесу через пандемію Covid-19 та карантин", організованої агромедіа-агенцією SAPIENZA, пише SEEDS.

"Поки що те, що ми бачимо в світі, з усіх фруктів під час коронавірусу виграло яблуко. Попит скрізь збільшився. Можливо тому, що яблуко можна зберігати досить тривалий час, навіть без холодильника. Крім того яблуко – це відносно недорогий продукт. Непогано йдуть цитрусові, але не тому, що там вітамін С, а через те, що вони також зберігаються краще. Якщо говорити про базові овочі борщового набору, які є недорогими, в умовах, коли доходи населення падають, а вони однозначно впадуть, попит на них активізується. До речі горіхи можуть також трохи постраждати – попит на них вже зараз починає просідати. Це дорогий продукт", – зазначає Ярмак.

За його словами, складна логістика і не зовсім очевидний попит може позначитись на експорті свіжих ягід з України. Проте це лише ймовірність – загалом же "експорт буде", зауважує фахівець.

"Експорт буде! Я завжди кажу так: якщо ви займаєтесь бізнесом серйозно, ви повинні робити професійно і найкраще за інших те, що ви робите. Сконцентруватися на тому, що вважаєте для себе стратегічним продуктом і постійно займатися його вирощуванням, орієнтуючись на конкретні ринки збуту. Заробляє лише той, хто системно працює над ефективністю і якістю своєї продукції. Якщо ви кожного року вирощуєте щось інше – ви просто граєтесь в казино. Для прикладу, викорчували малину минулого року. Через те, що багато людей вийшли з цього бізнесу, ціна була досить доброю і можна було на цьому непогано заробляти", – ділиться Ярмак.

На експерта ФАО, експорт свіжих ягід у поточному році може бути проблемним через складну логістику і не зовсім очевидний попит, однак зовсім не обов’язково, що ці проблеми таки будуть.
31.03.2020 11:00
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна