Горіх кеш"ю набуває все більшої популярності в світі

Світова торгівля раніше мало відомим горіхом кеш’ю зростає величезними темпами, збільшуючись на 17,2% або $ 760 млн. щороку. Про це заявив під час свого виступу в рамках Національної конференції «Горіхи Молдови: ефективність виробництва і маркетингу» економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Для порівняння, експорт мигдалю росте на 6,4% або $ 315 млн. на рік, експорт волоського горіха – на 7,8% або $ 200 млн. щорічно, а експорт фундука – на 3% або $ 50 млн. на рік. На даний момент питома вага горіха кеш’ю в світовій торгівлі всіма видами горіхів вже досягла 27% і продовжує збільшуватися. Частка мигдалю в даний момент досягає 21%, а волоського горіху і фісташки – по 11%. Частка фундука в світовій торгівлі знизилася до 6% і також має тенденцію до подальшого зменшення.

Головними експортерами горіха кеш’ю в світі є В’єтнам та Індія. Ці країни заробляють на експорті кеш’ю мільярди доларів щорічно і зараз активно нарощують його виробництво. Також основними експортерами кеш’ю виступають Нігерія, Індонезія і Бразилія.

«Що ми знаємо про найбільш популярний горіх в світі? Дуже часто в країнах СНД кеш’ю називали бразильським горіхом, однак це помилкова назва, тому що існує зовсім інший горіх, який носить таку назву. Кеш’ю ж і правда родом з Бразилії, але його назва походить від португальського слова caju. Горіх росте на дереві, а його плід вигляди досить незвично – плодоніжка розростається у вигляді груші. До речі, плодоніжки горіха також вживають в їжу в країнах, де горіх вирощується. Цей плід називається яблуко-кажу або яблуко-кеш’ю», – розповідає експерт.

Цікаво, що сам горіх кеш’ю покритий шкаралупою, під якою є запас токсичного масла. Якщо таке масло потрапить на шкіру людини, то може викликати небезпечні опіки. Тому горіхи кеш’ю не так вже просто добувати: їх очищають від шкаралупи і піддають спеціальній термообробці щоб випарувати масло. Тільки після таких складних процедур вони стають повністю безпечними. Саме з цієї причини горіх кеш’ю в шкаралупі ніколи не продається на відміну від волоських горіхів, фундука та багатьох інших.

Людям подобається горіх кеш’ю тому, що він має солодкуватий присмак, на відміну від більшості інших горіхів. Проте, якщо зберігати горіхи занадто довго в теплі, то вони набувають гіркуватий присмак через високий вміст в них олій.

Багато спортсменів і людей, які намагаються скинути зайву вагу, уникають вживання горіхів кеш’ю через хибну думку, ніби в горіхах міститься велика кількість жиру. Насправді, в них навіть менше жиру, ніж в мигдалі, волоських горіхах, арахісі і навіть горіхах пекан. Проте, горіх кеш’ю відрізняється високою калорійністю – в 100г сирого горіха аж 645 кКал.
05.04.2019 11:13
Источник: AGRI-GATOR
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна