Фермери ЄС відмовляються від вирощування цукрових буряків

У 2019/20 маркетинговому році виробництво цукру в Євросоюзі може ще більше зменшитися, що пов’язано зі скороченням посівних площ буряків через низьку вартість цукру.

Європейські фермери не засівають додаткові площі буряками, а деякі взагалі відмовилися їх вирощувати та перейшли на інші культури, які приносять більше прибутку, розповів керуючий директор компанії LMC International Мартін Тодд, передає Reuters.

«Цукрові буряки втратили свою привабливість для виробників, як це завжди було. Донедавна цукровий буряк був однією з найкращих культур у сівозміні», - зауважив Тодд.

За прогнозами ІSО, у 2018/19 маркетинговому році виробництво цукру в Євросоюзі складе 17,9 млн тонн цукру, порівняно з 19,7 млн тонн у 2017/18 МР.

Історично так склалося, що виробники цукру завжди засівали буряками додаткову площу, щоб, у випадку несприятливих погодних умов, гарантувати їх здатність повністю виконати свої контракти та угоди з переробниками.

У поточному році німецькі аграрії зменшили посівну площу на 7% та можуть ще більше скоротити посіви в наступному сезоні, якщо ціни залишаться низькими, прогнозує голова Асоціації виробників цукру Німеччини WVZ Ганс-Йоґер Гебхард.

«Ми повинні зменшити виробництво щонайменше на 20% і тоді, сподіваюсь, ми матимемо вищі ціни», - відзначив Гебхард.

Заборона неонікотіноїдів, типу інсектицидів, на які ввели обмеження в ЄС для захисту бджіл, також могла сприяти скороченню виробництва цукрових буряків.

Як заявив президент Об'єднання виробників цукрових буряків Франції CGB Ерік Лайн, у разі дуже сильного спалаху шкідників врожайність культури може зменшитися на 50%.

«Нам потрібні ці засоби захисту рослин, щоб гарантувати збереження високої врожайності. На даний момент це єдине рішення, яке в нас є», - запевняє Лайм.

У жовтні минулого року ЄС зменшив квоти на виробництво цукру, що дозволило фермерам вперше з 2006 року вирощувати стільки буряків скільки вони забажають, що викликало збільшення обсягів виробництва.

Євросоюз сподівався, що лібералізація ринку допоможе відновити свій статус нетто-експортера цукру. Однак, перенасичення світового ринку викликало падіння світових цін на цукор до їх мінімального рівня протягом більше десяти років, кинувши Європейський сектор у кризу.

«Дана реформа стала загрозою для нашого балансу, зокрема для виробників. Наша мета повинна полягати у виправленні цієї ситуації», - підкреслив віце-президент Кооперативу виробників цукрових буряків Італії CoProB Джованні Тамбуріні.
29.11.2018 18:35
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости

10.07.2019
Уборка сои в Аргентине по состоянию на 3 июля была выполнена на 100% запланированных площадей.
10.07.2019
Мировое потребление мяса птицы к 2035 году увеличится на 65%, яиц - на 50%.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна