З 1 липня 2019 року Україна може відкрити ринок землі

Над актуальними питаннями щодо сценаріїв завершення земельної реформи сьогодні в офісі Української аграрної конфедерації у форматі УАК_challenge_AGRO_light дискутували відомі аграрії, юристи та економісти. Народний депутат, прездент УАК Леонід Козаченко наголосив на необхідності виважених кроків у проведенні реформ та позиції УАК із зазначеного питання.

На думку Леоніда Козаченка, з 1 липня 2019 року Україна може відкрити ринок землі. Півроку знадобиться для прийняття відповідних законопроектів і підзаконних актів і ще півроку, щоб створити необхідні інститути і ввести їх в дію.

Але є ряд ключових моментів, які повинні бути враховані, зокрема, на певний термін повинен бути обмежений вихід іноземців на ринок землі. Адже завжди пріоритет повинен бути за власними інвесторами і тими, хто працює на рідній землі. Потім, коли наші фермери наберуться сил, можна буде відкрити ринок для іноземних інвесторів. Цей термін повинен бути не менше 10 років. Наприклад, в Угорщині так само було 10 років, а потім продовжували ще на п'ять.

Леонід Козаченко наголосив на необхідності чіткого прописування пріоритетів і визначення, хто з українських суб'єктів має право "першої руки" при купівлі, а також врегулювання питання з компаніями і холдингами, власниками яких є іноземні громадяни.

Ще одним важливим питанням, на його думку, є необхідність створення в Україні іпотечного банку, який буде надавати дешеве довгострокове фінансування бажаючим купити землю.

"Це повинен бути акціонерний банк, де, крім державної частки, яка повинна перевищувати 50%, присутній іноземний партнер, такий як Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародна фінансова корпорація,  або будь-який інший з топ-20 найбільших світових іпотечних банків. Тільки такі умови зможуть забезпечити його професійну роботу і відсутність корупції", - зауважив президент УАК.

Окремо на юридичних аспектах земельної реформи  зупинились генеральний директор УАК Павло Коваль та  аналітичний департамент УАК. А запрошені експерти Олександр Поліводський та Павло Кулинич окреслили низку проблемних питань правового характеру, що можуть виникнути при відкритті ринку землі в Україні.
31.07.2018 20:13
Источник: УАК
Похожие новости

15.03.2019
Україна імпортувала 265 тис. т цитрусових, що на 15% більше, ніж за першу половину сезону-2017/18. 
12.03.2019
Украинцы стали больше есть свежих ягод зимой и осенью, то есть, вне сезона производства местной ягоды.
13.03.2019
Україна в 2018 році на 5% збільшила експорт бобових культур, без врахування сої.
13.03.2019
З липня по січень 2018/19 року Україна експортувала 85,1 тис. т жита, що на 123% більше всього експорту у попередньому маркетинговому році (38,2 тис. т).

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна