Український ринок молока - стабільний

Ринки молока поки що виглядають досить непогано для експортерів молокопродуктів, ціни високі. Але, як вважають аналітики, так буде недовго.

«Аналітики продовжують прогнозувати зниження цін на молокопродукти в другому півріччі. За деякими позиціями, в першу чергу по молочних жирах, падіння може статися навіть швидше. Події на українському ринку розвиваються поки як в країні-експортері, хоча такою Україну вже вважають не всі», – йдеться в повідомленні.

Тобто, ціни на сухе молоко, сироватку і навіть масло в Україні зараз вже нижче світових. За деякими позиціями різниця суттєва, і в основному лише тому, що білоруси, не маючи належного ринку збуту в Росії і побоюючись накопичення продукції на складах, готові торгувати за низькими цінами. З цієї ж причини нинішньої весни українські торговці закуповували в РБ великі обсяги молокопродуктів.

«Не перестає дивувати цінова стабільність на українському ринку молока сировини. Вже закінчується весна, а переробники досі платять зимову ціну за молоко. Але скоро все зміниться – виробництво молока зросте і воно стане дешевим. Адже уряд вирішив підтримати тваринників грошима. Днями нарешті оголосили суму, якої держава має намір дотувати тваринницьку галузь у 2021 році», – додають аналітики.

Так, на всі напрямки, від бджолярів до переробників, виділили 1,15 млрд грн. При цьому на будівництво і реконструкцію тваринницьких комплексів і переробних підприємств всієї сільгосппродукції пообіцяли лише 350 млн грн.

«Загалом, з такою підтримкою багато молока в країні буде дуже нескоро і українцям доведеться все більше купувати польського сиру і білоруського масла», – прогнозують експерти.
24.05.2021 19:41
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости

02.12.2021
Випуск свіжої молочної продукції більше не зростає і, схоже, цільномолочники не прагнуть його нарощувати.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна