Українська виноробна галузь перебуває у важкій ситуації

Українська виноробна галузь перебуває у важкій ситуації. За інформацією з південних регіонів, близько 500 га виноградників цього року викорчовується на Одещині, 200 га — на Миколаївщині. За даними НААН, обсяги імпорту винопродукції з 2014 по 2018 рік у валютному еквіваленті зросли з 180 до 204 млн доларів, тоді як обсяги експорту становлять всього 56,5 млн доларів.

«Наразі на заводах первинного і вторинного виноробства залишилися великі залишки продукції від минулого року, це сталося через втрату внутрішніх та зовнішніх ринків Донбасу, АР Крим, Росії, Білорусі, Казахстану. А тому вони навіть не мають змоги прийняти новий урожай. Тож залишається велика ймовірність, що виноград залишиться на кущах, а це, своєю чергою, потягне розвиток хвороб і неврожай наступного року», — йдеться в повідомленні.

Аналітики вважають, що головними причинами цього є:
  • втрата одного із найбільших ринків збуту;
  • не розвинений внутрішній ринок, низька купівельна спроможність населення;
  • фальсифікація винопродукції, відсутність ефективного контролю за виробництвом винопродукції;
  • відсутність обмежувальних заходів щодо імпорту продукції для захисту вітчизняних виробників;
  • відсутність належного ефекту дерегуляції у виноробстві.
Вихід із кризи на думку фахівців може забезпечити ухвалення Закону «Про венесення змін до Законів України «Про насіння і садивний матеріал», «Про «Внесення змін до Закону України «Про виноград і виноградне вино», створення бренду «Українське вино», розробка та затвердження дорожньої карти розвитку виноградно-виноробної галузі, перегляд зон вирощування винограду.
09.10.2019 11:48
Источник: AgroNews.ua
Похожие новости

10.10.2019
С начала 2019/20 МГ по состоянию на 9 октября 2019 г. Украина отправила на экспорт 2,33 млн т кукурузы, что на 642 тыс. т (43%) больше аналогичного периода прошлого года.
09.10.2019
Відтепер можна бачити онлайн всі рішення територіальних органів щодо геокадастру.
10.10.2019
За результатами аналізу ринку біопрепаратів експерти констатували зростання інтересу вітчизняних аграріїв до біологічних засобів захисту рослин, що сприяє збільшенню обсягу даного ринку.
09.10.2019
Українці все більше включають в свій раціон екзотичні фрукти.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна