Україна розпочинає поставки лохини

Цього тижня на ринок надійдуть перші партії української лохини з відкритого ґрунту. Це будуть, переважно, малооб'ємні поставки із Закарпаття та інших південних регіонів країни, однак вже зараз учасники ринку намагаються визначитися, якою буде ціна на ягоду.

Великий розрив між цінами внутрішнього ринку і експортною вартістю лохини в 2019 році призведе до формування кластера експортерів цієї ягоди. Тобто це будуть комерційні компанії, які лохину не вирощують, але які будуть її купувати і експортувати, повідомляє економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, передає EastFruit.

«Тим не менше, багато чого буде залежати від того, наскільки складним буде шлях для поставок української лохини на ринок Росії. Наші торговельні джерела стверджують, що через Білорусь поставляти продукцію буде набагато складніше, ніж раніше, а всі інші варіанти: через Молдову, Грузію, Вірменію, Казахстан – виглядають набагато менш привабливими за витратами і ціною. У той же час поставляти лохину в ЄС можна буде лише тим, хто забезпечить необхідні параметри якості та безпеки, і зробити це буде дуже непросто. Це може стати головною причиною такого цінового розриву», – розповідає фахівець.

Зазначається, що альтернативою поставок в ЄС і Росію може стати Близький Схід. Україна точно поставить перші партії свіжої лохини в такі країни як ОАЕ, а також, можливо, в Саудівську Аравію, Кувейт і Оман вже в поточному сезоні, завдяки дуже успішній торговій місії Fruit Trade: Ukraine – Middle East, яку організували ФАО, спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Українською плодоовочевою асоціацією (УПОА) за фінансової підтримки ініціативи EU4Business.

Проте поставки свіжої лохини в країни Близького Сходу навряд чи відразу стануть масовими, незважаючи на те, що для експорту лохини в цей регіон наявність сертифіката Global G.A.P. не є обов’язковою умовою. Найскладнішою проблемою, яку ще належить вирішити постачальникам, є складна і дорога логістика. Відсутність прямих морських чартерів затягує час транзиту до 28-30 днів, що приблизно дорівнює за часом постачанню до Сінгапуру та Малайзії. Рішенням може бути використання контейнера з РГС, які вже є в наявності і морських транспортних ліній. Хорошим варіантом може також бути поставка автотранспортом, але основні маршрути проходять через не найкращі безпечні регіони.

Тому, найімовірніше, основні експортні відвантаження лохини з України будуть здійснюватися авіатранспортом, що збільшить вартість експорту близько $ 2 на кг.

Очікується збільшення поставок свіжої лохини з України в країни Азії, які здійснюватимуться також авіатранспортом. У 2019 році відразу кілька компаній планують розширити обсяги експорту української лохини в цей регіон.

За прогнозами аналітиків зниження цін на українську лохину в 2019 році призведе до початку масштабнішої переробки цієї ягоди. Найімовірніше некондиційну лохину продаватимуть навіть по $2 за кг, що може зацікавити багатьох переробників.
12.06.2019 11:05
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна