Україна перестає бути значущим експортером молочки

Індекс умовної прибутковості молока (УМІ) в Україні в минулому році підскочив відразу на 27% порівняно до 2018 року і сягнув рівня 2013 року.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у соцмережі Facebook. 

“Однак, радіти особливо немає чому з точки зору держави, бо Україна, фактично, перестає бути значущим експортером молочної продукції. Більш того, є загроза того, що імпорт буде перевищувати експорт вже в 2020 році, особливо якщо курсові тенденції будуть збережені”,- пояснив фахівець.

За словами Андрія Ярмака, розмови про ринок землі призвели до заморожування інвестиційних планів більшості виробників молока на невизначений час в 2019 році. Більше того, холдинги та неефективні власники корів почали їх масово позбуватися, аби зібрати кошти на викуп земельних ресурсів.

“Інша причина – падіння прибутковості виробництва зернових. Адже раніше за рахунок прибутковості зерна фінансувалась нефективність тваринництва багатьох підприємств, а корів тримали лише щоб люди, що здають в оренду паї, були до них лояльними. З запуском ринку землі про це вже можна буде особливо не турбуватися, тому, фактично, процес вирізання пішов”,- зазначив економіст ФАО.

При цьому Андрій Ярмак зазначив, що в цій тенденції прослідковується й позитив, адже з такої кризи галузь вийде оновленою – залишаться лише ті, хто дійсно інвестував в розвиток сучасного виробництва якісного молока.

“Зросте якість молока та молокопродуктів. Аналогічно з переробниками – на ринку будуть лишатися найефективніші. Якщо ще й інвестклімат поліпшиться, то взагалі можна очікувати, що, на фоні зниження прибутковості рослинництва, в тваринництво почнуть надходити нові, досить якісні кошти. Але це «якщо» дуже рідко у нас вистрілює, нажаль”,- підсумував Андрій Ярмак.
14.01.2020 11:12
Источник: AGRI-GATOR
Похожие новости

23.01.2020
В 2019 році Україна рекордно скоротила виробництво молока - до 9,69 млн тонн, або на 3, 7%.
24.01.2020
Вирощувати лаванду в Україні доволі вигідно - тільки з одного гектару можна зібрати приблизно 100 л ефірної олії лаванди.
24.01.2020
Станом на 10 січня 2020 року українські компанії вже повністю використали тарифну квоту на мед, яку в 2020 році Європейський Союз збільшив до 6 тисяч тонн на рік.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна