Україна нарощує експорт бобових

Україна в 2018 році на 5% збільшила експорт бобових культур, без врахування сої.

Загальний обсяг експорту досяг 831,3 тис. тонн, оновивши попередній експортний рекорд, який був досягнутий рік тому (789 тис. тонн), пише AgriGator.

Як зазначається, зростання експорту бобових культур стало наслідком розширення посівних площ під ними та підвищення рівня зацікавленості малими і середніми фермерами в вирощуванні бобових культур. Адже бобові дозволяють отримати значно вищу виручку з кожного гектара, ніж зернові або олійні культури, за умови використання сучасних технологій вирощування та розуміння ринку збуту продукції.

«Я вже неодноразового відзначав, що світ став білково-дефіцитним, а бобові мають високий вміст рослинного білка з усіх рослинних продуктів. Додатковим стимулом для розвитку виробництва бобових в Україні також мода на веганство і вегетаріанство в світі, що сприяє збільшенню попиту на рослинний білок, і, відповідно, на бобові культури», - розповідає економіст інвестиційного відділу Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, збільшення виробництва бобових в Україні негативно вплинуло на внутрішні ціни, які в 2018 році були нижче, ніж рік тому. Це позначилося і на середній експортній ціні, яка також знизилася приблизно на 7%. Відповідно загальна виручка від експорту бобових з України зменшилася на 2% до $ 190 млн.

«Це дуже пристойний показник, який можна порівняти з виручкою від експорту молокопродуктів. Крім того, бобові вже дають Україні більше виручки, ніж експорт меду, борошна або сокових концентратів», - зазначив експерт.

13.03.2019 10:43
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости

21.05.2019
У середньому українці споживають близько 45 кілограмів м,яса на рік. Більше половини з загального обсягу споживання (24 кілограми) - це курятина.
21.05.2019
В январе-апреле 2019 г. переработка зерновых на муку снизилась до 532 тыс. т., на крупы - увеличилась на 1,3% и составила 64,3 тыс. т, а на комбикорм - на 5,7% до 628,8 тыс. т.
21.05.2019
Для громадського експертного обговорення опубліковано розроблений Держпродспоживслужбою спільно з Проектом Twinning Проект Закону Про захист рослин

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна