Які агрогалузі найбільше можуть постраждати від коронавірусу

Від впливу розповсюдження коронавірусу COVID19 на світову економіку в українському агросекторі можуть найбільше постраждати експортно орієнтовані галузі з високою доданою вартістю – плодоовочева, кондитерська, молочна та м’ясна.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак у своєму блозі в Telegram.

“Це ті галузі, що дають найбільше робочих місць, і зниження виробництва в цих галузях буде дуже відчутним не стільки для експорту, як для доходів мешканців маленьких містечок та сільських територій України”,- зазначив Андрій Ярмак.

Він пояснив, що в умовах будь-якої кризи, люди починають споживати дешевші продукти, відмовляючись від тих, що не є критичними для них. При цьому, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) згадав вплив падіння цін на нафту на ринок яблука або ринок молочних продуктів, коли попит на зазначені продукти різко впав, бо країни, що заробляли на нафті, знизили споживання не критичних для них продуктів.

“І ось зараз ціни на нафту саме знижуються, але крім цього є ще багато інших речей, що додають негативу цьому тренду”,- зазначив Андрій Ярмак.

При цьому Андрій Ярмак також назвав й українські агрогалузі, що виграють від такого тренду. На його думку, це зернова та олійножирова галузі.

“Зернові та олія – це базові та дешеві продукти, які потрібні за будь-яких умов. Попит на них зросте за рахунок падіння попиту на продукти з високою доданою вартістю.

Відповідно, внаслідок цього Україна буде й далі сміливо рухатися в бік деградації економіки і нарощування потенціалу експорту продуктів з низькою доданою вартістю. Нагадаю, що саме для виробництво цих продуктів потрібно найменше людей, тому населення з сіл буде і далі мігрувати до міст, і, в значній мірі, не українських, а іноземних. Це, в свою чергу, означає, ще менше податків, і ще швидше зменшення обсягів внутрішнього ринку України. Ось таке неприємне доміно”,- резюмував Андрій Ярмак. 
04.03.2020 10:26
Источник: UkraineFood.org
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна