Вирощування горіхів набуває популярності

Як повідомив на вебінарі Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва розповів Іван Юкало, агроном-практик і власник фермерського господарства «Єфрем», в порівнянні з зерновими або технічними культурами рентабельність вирощування горіха вище в десятки разів.

Дуже важливо в цьому бізнесі не допустити критичних помилок при закладці саду. Зокрема, небезпечно ігнорування погодних ризиків і ставка тільки на один сорт. При цьому не можна обмежуватися не тільки сортами. Свою доцільність демонструють сіянці горіха. Вони більш довговічні, морозостійкі, довше цвітуть і мають високий потенціал урожайності. Однак урожай від сіянців неоднорідної якості, його важче калібрувати.

Щоб отримувати хороший вихід горіхів, Юкало радить додавати в посадки запилювачів. Вони повинні складати 10-30% всіх дерев. Фахівець відзначає, що горіх є вітрозапилюваних культурою. Бджоли беруть участь в цьому процесі дуже неохоче, хіба що поруч рости медоноси.

Зараз волоський горіх в шкаралупі продають оптом від 30 грн / кг, ядра - приблизно по 160 грн. Однак, як зазначає фермер, ціна значно коливається протягом року і залежить від курсу долара. «Багато горіхів йде на експорт. Тільки зростає курс долара - ростуть ціни на внутрішньому ринку », - говорить Юкало. Дешевше горіх продають в листопаді, на цей місяць припадає період масового збуту.

Зазвичай одноосібники отримують 4 тис. Грн доходу з дерева. У промислових масштабах - більше. Крім ядер фермери заробляють на продажу горіхових шкурок, перетинок, роблять настоянки, тюка листя на корм для худоби. В цілому, за розрахунками фахівців, на шостий рік плодоношення рентабельність промислового горіхового виробництва досягає 400-450%.
08.02.2018 11:19
Источник: Агро-портал
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна