Що чекає бджолярів України

Нинішній рік став найбільш несподіваним і непередбачуваним для бджолярів України. Через травневі дощі не вдалося отримати достатньої кількості ранніх медів, зараз ситуація повторюється, але вже через спеку.

Своїми прогнозами і спостереженнями з журналістами SEEDS поділився Володимир Аугуль, досвідчений бджоляр з Донецької області. Він займається розведенням бджіл вже 7 років.

– Кажуть, у цьому році ні акація, ні липа не дали меду, і так в багатьох регіонах України. Як у вашому регіоні справи?

– Акації і липи в нашому регіоні не було, хоча пилок з липи бджоли зібрали. Подивимося, що покаже соняшник, або що новенького приготували аграрії.

– Чи не було у цьому році мору бджіл або інших аномалій?

– Так як не було ріпаку, бджіл не потруїли. А ось аномалій поки немає, якщо не брати до уваги спеку до 40.

– До речі, про спеку: як вплинула вона на збір меду?

– Так навіть бур’ян не виділяє нектар за такої спеки. Тільки вранці синяк і буркун виділяють нектар, але після 10-ї навіть на них бджіл не видно. Довелося навіть підгодувати бджіл.

Рослини не набрали потрібної сили.

– Рік непростий видався, може і мед недешевим буде? Які прогнози щодо цін на мед сезону 2020?

– Якщо і з соняшником будуть проблеми, то однозначно ціни поповзуть вгору, якщо не завезуть китайську мед і остаточно не доб’ють місцевого виробника меду.

Раніше ми писали про те, що найпопулярнішим видом меду серед споживачів є липовий. Про це свідчать дані опитування проведеного ТМ “Знатний Мед”, розповів співвласник ТМ, бджоляр Валерій Курейко.

Згідно даних, більшість опитаних назвали найпопулярнішим мед з липи (41%). В цілому, різнотрав’я (різні види, в тому числі лісовий, луговий і т.д.) вважають за краще  купувати 38% опитаних, мед з соняшнику — 23%, гречки — 15%, білої акації — 12%, і ще 9% опитаних назвали інші, більш рідкісні, види меду (наприклад, бортьовий, ріпаковий, фацелієвий і т.д.)/
16.07.2020 11:01
Источник: SEEDS.org.ua
Похожие новости

03.08.2020
В Україні добігає кінця сезон чорної смородини. За словами самих виробників, незважаючи на зниження цін на залишкові партії даної ягоди, в цілому вони залишилися задоволені сезоном.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна