Реєстрації земельних ділянок з «накладками»

Для припинення практики реєстрації земельних ділянок з «накладками» Держгеокадастр підготував лист з роз’ясненнями, в якому звернуто увагу державних кадастрових реєстраторів на те, що, згідно з чинним законодавством, наявність «накладки» не є достатньою підставою для відмови у державній реєстрації земельної ділянки.

«Ситуація, коли при державній реєстрації земельної ділянки з’ясовується факт «знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини», або, іншими словами, «накладка» — це страшний сон будь-якого інженера-землевпорядника», — зазначили у Держгеокадастрі.

Накладення запроектованої земельної ділянки на іншу, вже внесену до Державного земельного кадастру ділянку є підставою для відмови у державній реєстрації. Хоча в більшості випадків причина «накладок» — це помилки, допущені при формуванні вже існуючих ділянок, розплачуватися за них доводиться тому, хто «прийшов пізніше».

Неможливість державної реєстрації земельної ділянки з накладкою часто призводить до того, що інженери-землевпорядники йдуть шляхом найменшого супротиву, стикуючи нову земельну ділянку із вже наявною у кадастрі, що відображена неправильно. Це множить помилки у кадастрі, виправляти їх стає все складніше і складніше — наприклад, коли йдеться про садове товариство, мова може йти про десятки і сотні невірно відображених земельних ділянок.

При цьому правило про недопустимість «накладок» (ст. 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр») не стало дієвим запобіжником для їх виникнення – у Державному земельному кадастрі наразі наявні тисячі земельних ділянок із накладеннями.

Для припинення цієї практики, Держгеокадастром підготовлено відповідний лист з роз’ясненнями для державних кадастрових реєстраторів.

«Помилки, допущені при відображенні іншої земельної ділянки, повинні виправлятися, але не за рахунок тих, хто до цих помилок непричетний. Саме такий підхід дозволить покращити якість Державного земельного кадастру, а головне — усунути невиправдані перешкоди для реалізації земельних прав громадян», — зазначив голова Держгеокадастру Роман Лещенко.
14.12.2020 11:26
Источник: УАК
Похожие новости

20.01.2021
Імпорт сичужного сиру (без сирних продуктів) в Україну виріс більш ніж у два рази — до 36 тис. т.
20.01.2021
Станом на 15 січня Україна експортувала 27,2 млн тонн зернових та зернобобових культур.
20.01.2021
Мінекономіки поінформувало про стан впровадження ринку землі на зустрічі Керуючого комітету із земельної реформи.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна