Поголів’я кіз на фермах зростає, а в населення - скорочується

З 2015 р. поголів’я кіз у с/г підприємствах почало зростати, в той час як у господарствах населення — скорочується. Про це повідомила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

«На початок 2018 р. в Україні нараховувалось 582,1 тис. голів кіз. Але тут криється велике «але»: з них в сільськогосподарських підприємствах — всього 8,9 тис. голів. Якщо подивитись на тенденцію з 2015 р., то можна відмітити поступове зменшення поголів'я в господарствах населення, і, відповідно, поступове збільшення поголів'я в с/г підприємствах: вже на початок поточного року, за нашою інформацією, на комерційних фермах утримувалось 9,6 тис. голів», — зазначила Ольга Трофімцева.

У Херсонській області з 2015 р. поголів'я кіз в комерційних фермах зросло в 2 рази, в Київській області — на 40%, Львівській — на 14,8%.

За її словами, на с/г підприємствах було отримано від кіз 1,2 тис. т молока в 2018 р., або всього лише 0,05% від усього виробленого молока в Україні.

«На сьогодні держава підтримує козівників в рамках діючих програм, але, на мою думку, недостатньо. В першу чергу, прошу підтримки наших народних депутатів в проходженні ініційованих Мінагро змін до ЗУ «Про державну підтримку сільського господарства України» з тим, щоб внести до об'єктів бюджетної дотації кіз (бо дивним чином вони в цей список не були включені). Тоді козівницькі ферми зможуть отримувати підтримку від нас і на поголів'я кіз, в тому числі, на придбання маточного поголів'я», — наголосила в.о. міністра.

За її словами, утримання кіз — цікаве для малих виробників, для створення кооперативів, це прибутково і це може бути перспективним з точки зору розвитку сільських територій.

«Саме виробництво молочної продукції з козячого молока — це крафтовий, нішевий бізнес, який підтягує до себе HoReCa, зелений туризм та інші, не с/г види діяльності в сільській місцевості. Ну і звичайно, експорт! В тому числі, експорт сирів з Protected Geographical Indications», — додала вона.
15.05.2019 11:22
Источник: kurkul.com
Похожие новости

21.05.2019
В январе-апреле 2019 г. переработка зерновых на муку снизилась до 532 тыс. т., на крупы - увеличилась на 1,3% и составила 64,3 тыс. т, а на комбикорм - на 5,7% до 628,8 тыс. т.
21.05.2019
У середньому українці споживають близько 45 кілограмів м,яса на рік. Більше половини з загального обсягу споживання (24 кілограми) - це курятина.
21.05.2019
Для громадського експертного обговорення опубліковано розроблений Держпродспоживслужбою спільно з Проектом Twinning Проект Закону Про захист рослин

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна