Найбільша плантація шипшини в Європі буде висаджена в Україні

На Одещині висаджують найбільшу в Європі плантацію шипшини - до кінця березня вона сягне 90 га.

Фермер Павло Тулба є першим товарним виробником цих ягід в Україні, пише АгроІнсайдер.

Основна ідея фермера - диверсифікувати ризики при вирощуванні волоських горіхів і завантажити обладнання для їхньої переробки ягодами шипшини. Павло орієнтується на переробку шипшини.

Для кооперації Павло Тулба шукає партнерів, які на своїх площах вирощуватимуть кущі, а потім будуть привозити врожай на переробку.

"Шукаємо партнерів, яким продаємо посадковий матеріал, приїжджаємо і висаджуємо їм "під ключ". Продали партнерам і засадили 40 га. Вони будуть доглядати кущі і везти урожай нам на переробку. І собі висаджуємо на двох ділянках приблизно 80 га. Закінчимо посадку до кінця березня - початку квітня", - сказав Павло Тулба.

За його словами, у Європі є менші плантації шипшини. У Данії така на 60 га, а ягоди продають в Австралію. У Болгарії вирощують шипшину для виробництва ароматичних олій із цвіту.

З цілих заморожених ягід шипшини готують настоянки. Насіння використовують для олій, шкірку - для фармацевтичної продукції, чаїв, як вітамінну добавку для продуктів харчування. В Україні є чимало підприємств, які виготовляють із шипшини "Холосас".

"На сьогодні шипшина не є сільськогосподарською культурою в Україні, і це проблемно. Зараз ми реєструємо власний сорт, щоб отримати ліцензію на вирощування, і намагаємося через Мінагрополітики визнати шипшину сільгоспкультурою", - зауважив Павло Тулба.
27.03.2019 10:51
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна