Найбільша плантація шипшини в Європі буде висаджена в Україні

На Одещині висаджують найбільшу в Європі плантацію шипшини - до кінця березня вона сягне 90 га.

Фермер Павло Тулба є першим товарним виробником цих ягід в Україні, пише АгроІнсайдер.

Основна ідея фермера - диверсифікувати ризики при вирощуванні волоських горіхів і завантажити обладнання для їхньої переробки ягодами шипшини. Павло орієнтується на переробку шипшини.

Для кооперації Павло Тулба шукає партнерів, які на своїх площах вирощуватимуть кущі, а потім будуть привозити врожай на переробку.

"Шукаємо партнерів, яким продаємо посадковий матеріал, приїжджаємо і висаджуємо їм "під ключ". Продали партнерам і засадили 40 га. Вони будуть доглядати кущі і везти урожай нам на переробку. І собі висаджуємо на двох ділянках приблизно 80 га. Закінчимо посадку до кінця березня - початку квітня", - сказав Павло Тулба.

За його словами, у Європі є менші плантації шипшини. У Данії така на 60 га, а ягоди продають в Австралію. У Болгарії вирощують шипшину для виробництва ароматичних олій із цвіту.

З цілих заморожених ягід шипшини готують настоянки. Насіння використовують для олій, шкірку - для фармацевтичної продукції, чаїв, як вітамінну добавку для продуктів харчування. В Україні є чимало підприємств, які виготовляють із шипшини "Холосас".

"На сьогодні шипшина не є сільськогосподарською культурою в Україні, і це проблемно. Зараз ми реєструємо власний сорт, щоб отримати ліцензію на вирощування, і намагаємося через Мінагрополітики визнати шипшину сільгоспкультурою", - зауважив Павло Тулба.
27.03.2019 10:51
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости

15.05.2019
По прогнозным расчетам, в Украине в 2019 г. валовая продукция растениеводства уменьшится на 5,3% против показателей прошлого года.
17.05.2019
Сезон збирання суниці садової (полуниці) з відкритого ґрунту стартував в південних регіонах України на цьому тижні.
15.05.2019
З 2015 р. поголів,я кіз у с/г підприємствах почало зростати, в той час як у господарствах населення - скорочується.
14.05.2019
Украинские пчеловоды из-за обильных дождей недоберут около трети из запланированного весеннего меда.
14.05.2019
Первые всходы сахарной свеклы в этом году пострадали от переувлажнения верхних слоев почвы и высокой относительной влажности воздуха.
15.05.2019
Загалом, сівбу ярових зернових і зернобобових культур проведено на площі 5,8 млн га або 80% до прогнозу (7,2 млн га).

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна