На півдні України розпочався збір винограду

Усі великі виноробні господарства Півдня України вже розпочали збирання винограду. Як повідомляє видання «АгроЮг», на підприємствах відзначають, що збір почався на тиждень-два раніше очікуваного, чому сприяла хороша погода і дозрівання винограду.

Так, компанія ПАТ «Коблево» вже зібрала мускатні сорти винограду і почала збирання з білих сортів.
«Зараз ми в процесі збирання Aligote і Chardonnay. В основному прибираємо руками. Дуже хороший виноград, тому в цьому році, щоб його не псувати комбайном, ми практично повністю, принаймні білі сорти, вирішили прибирати вручну», - розповідає керівник піар-відділу Олена Кобалева.

Господарство вже прибрало понад 217 га виноградників. У компанії відзначають, що врожайність цього року значно більша.

«Урожай дуже хороший. Урожайність по Chardonnay в середньому у нас становить 82 ц/га. На деяких площах навіть доходить до 95 ц/га. Це при середній її врожайності близько 60 ц / га», - каже Кобалева.

Також відзначають, що, якщо погода буде збережуться сухою, то з наступного тижня продовжать прибирання виноградників сорту Sauvignon, Riesling, Rkatsiteli. А потім приступлять до збирання більш пізніх сортів.

Виноробне господарство «Князя Трубецького», що на Херсонщині також почало збір врожаю винограду. Збір почався з винограду сорту Chardonnay для ігристого і Pinot blanc. Урожай винограду в господарстві збиратимуть до жовтня.

Крім цього, у виноробній компанії «Шабо» також повним ходом йде збирання винограду. Першими стали білі ягоди Pinot Gris, Muscat Ottonel і Aligote.

«Вже до середини серпня вони досягли формули «17:10»: 17 г/куб. дм цукру і 10 г/куб. дм кислотності», - відзначають в компанії.

Виноробня Бейкушем, яка знаходиться на схилах Бейкушского лиману в межах Очаківського району Миколаївської області, також вже тиждень збирає виноград. Прибирання відбувається вручну. У господарстві кажуть, що в цьому році відбулося дуже раннє дозрівання винограду. Тому прибирання почолася на тиждень раніше запланованого.
02.09.2018 19:09
Источник: AgroNews
Похожие новости

17.05.2019
Сезон збирання суниці садової (полуниці) з відкритого ґрунту стартував в південних регіонах України на цьому тижні.
14.05.2019
Первые всходы сахарной свеклы в этом году пострадали от переувлажнения верхних слоев почвы и высокой относительной влажности воздуха.
15.05.2019
З 2015 р. поголів,я кіз у с/г підприємствах почало зростати, в той час як у господарствах населення - скорочується.
15.05.2019
Загалом, сівбу ярових зернових і зернобобових культур проведено на площі 5,8 млн га або 80% до прогнозу (7,2 млн га).
14.05.2019
Украинские пчеловоды из-за обильных дождей недоберут около трети из запланированного весеннего меда.
15.05.2019
По прогнозным расчетам, в Украине в 2019 г. валовая продукция растениеводства уменьшится на 5,3% против показателей прошлого года.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна