На півдні України розпочався збір винограду

Усі великі виноробні господарства Півдня України вже розпочали збирання винограду. Як повідомляє видання «АгроЮг», на підприємствах відзначають, що збір почався на тиждень-два раніше очікуваного, чому сприяла хороша погода і дозрівання винограду.

Так, компанія ПАТ «Коблево» вже зібрала мускатні сорти винограду і почала збирання з білих сортів.
«Зараз ми в процесі збирання Aligote і Chardonnay. В основному прибираємо руками. Дуже хороший виноград, тому в цьому році, щоб його не псувати комбайном, ми практично повністю, принаймні білі сорти, вирішили прибирати вручну», - розповідає керівник піар-відділу Олена Кобалева.

Господарство вже прибрало понад 217 га виноградників. У компанії відзначають, що врожайність цього року значно більша.

«Урожай дуже хороший. Урожайність по Chardonnay в середньому у нас становить 82 ц/га. На деяких площах навіть доходить до 95 ц/га. Це при середній її врожайності близько 60 ц / га», - каже Кобалева.

Також відзначають, що, якщо погода буде збережуться сухою, то з наступного тижня продовжать прибирання виноградників сорту Sauvignon, Riesling, Rkatsiteli. А потім приступлять до збирання більш пізніх сортів.

Виноробне господарство «Князя Трубецького», що на Херсонщині також почало збір врожаю винограду. Збір почався з винограду сорту Chardonnay для ігристого і Pinot blanc. Урожай винограду в господарстві збиратимуть до жовтня.

Крім цього, у виноробній компанії «Шабо» також повним ходом йде збирання винограду. Першими стали білі ягоди Pinot Gris, Muscat Ottonel і Aligote.

«Вже до середини серпня вони досягли формули «17:10»: 17 г/куб. дм цукру і 10 г/куб. дм кислотності», - відзначають в компанії.

Виноробня Бейкушем, яка знаходиться на схилах Бейкушского лиману в межах Очаківського району Миколаївської області, також вже тиждень збирає виноград. Прибирання відбувається вручну. У господарстві кажуть, що в цьому році відбулося дуже раннє дозрівання винограду. Тому прибирання почолася на тиждень раніше запланованого.
02.09.2018 19:09
Источник: AgroNews
Похожие новости

21.02.2019
Перша свіжа полуниця цього року з’явилася на прилавках Закарпаття ще у лютому.
19.02.2019
По состоянию на 14 февраля аграрии 14 областей Украины провели подкормку озимых культур на зерно.
18.02.2019
Минулого року спостерігалася позитивна динаміка заповнення квот на поставки вітчизняної сільгосппродукції до Євросоюзу.
19.02.2019
У 2018 році Україна зібрала понад 21 млн т олійних культур, перевершивши попередній рекорд 2016 року у 19 млн т.. 
20.02.2019
Сельхозтоваропроизводители в Украине получат возмещение до 80% стоимости семян картофеля иностранной селекции, изготовленной внутри страны.
20.02.2019
Минулого тижня (9-15 лютого) морські порти України відвантажили на експорт 877 тис. тонн основних зернових культур.
18.02.2019
Засновниками Асоціації, яка отримала назву Придунайська Бессарабія, стали три виноробних підприємства Болградського району.
20.02.2019
В Украине начались работы по переходу на электронную форму выдачи ветеринарного сертификата для упрощения ведения бизнеса и создания единой электронной базы данных выданных документов.
21.02.2019
У середу, 20 лютого, Україна та Об’єднані Арабські Емірати підписали Меморандум про співробітництво у сфері сільського господарства та безпечності харчових продуктів.
18.02.2019
Всесвітній банк планує запустити програму на 200 млн доларів для підтримки зростання сільського господарства в Україні. 

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна