// 
ukrapk

Введите логин (E-Mail) и пароль
Войти
Забыли пароль?
Отменить
ukrapk
ukrapk

ukrapk

На Хмельниччині оформлені перші аграрні розписки

На Хмельниччині оформлені перші аграрні розписки

 
14 березня на Хмельниччині були оформлені перші три аграрні розписки. Їх виписало приватне сільськогосподарське підприємство «Калинський ключ» з Кам’янець-Подільського району. Таким чином, область розпочала практичну роботу з новим інструментом фінансування малих та середніх сільгоспвиробників.
 

Підприємство «Калинський ключ» належить до невеликих господарств: воно обробляє 600 гектарів сільгоспугідь. Його власник Ігор Гай зазначив, що гострої проблеми з обіговими коштами напередодні весняних польових робіт не відчував. «Але мав інтерес до кредитної інновації, - пояснив він. – Дізнався про неї під час семінару, який проводився в області Проектом IFC та місцевими органами влади, щоб познайомити з можливостями аграрних розписок та особливостями роботи з ними. Вирішив спробувати».


Одна з аграрних розписок, яку він підписав, стосується озимого ріпаку і дві – озимої пшениці. Ігор Гай також повідомив, що йдеться саме про фінансові аграрні розписки. «Мене влаштовує система, коли кошти взяв – і кошти повернув». Загальна сума кредиту перевищує 3 млн. гривень.


Щоправда, аграрій також повідомив, що витратив на весь процес оформлення аграрних розписок дещо більше часу, ніж сподівався. Від початку подав комплект затребуваних документів, але потому виникала необхідність додавати ще інші.


Ситуацію прокоментувала нотаріус Оксана Кохан з міста Нова Ушиця, яка посвідчила та зареєструвала аграрні розписки. За її словами, проблема полягала в тому, що на Хмельниччині наразі нема єдиної відпрацьованої практики по роботі з документами для оформлення аграрних розписок. «Я першою серед нотаріусів області була сертифікована для роботи з аграрними розписками і поки що залишаюся єдиною. Тож коли виникали питання при підготовці перших аграрних розписок в нашій області, за консультацією мені доводилося телефонувати до колег на Черкащину. Вони раніше почали працювати з цим новим механізмом кредитування аграріїв, тож мають більше досвіду».


Три аграрні розписки нотаріус оформила впродовж одного дня. «Якщо текст аграрної розписки добре відпрацьований і зрозумілий, процедура оформлення не займе багато часу, - підкреслила вона. – Так само неважкою є процедура реєстрації аграрних розписок у Реєстрі аграрних розписок».


На думку Оксани Кохан, сьогодні головне – здобути практичні навички роботи з новим інструментом фінансування малих та середніх сільгоспвиробників. Аграрії мають інтерес до нього – найближчими днями нотаріус планує оформити ще одну аграрну розписку на Хмельниччині.


Практичний досвід роботи з аграрними розписками нині напрацьовує і OTP Bank, який має надати кредитні кошти за ними підприємству «Калинський ключ». Варто зазначити, що ця фінансова установа долучилася до роботи з новим інструментом кредитування аграріїв лише 1 лютого 2017 року. Для цього банк розробив проект «Агро-Фабрика», аби надавати кредити в його межах впродовж 7 днів.


Сьогодні в Україні з аграрними розписками працюють 8 областей: Полтавська, Черкаська, Вінницька, Харківська, Хмельницька, Тернопільська, Миколаївська та Сумська. Загалом уже видано 86 аграрних розписок на суму понад 716 млн. гривень. Планується, що вже за кілька днів перші аграрні розписки будуть видані в Тернопільській області.
 

Максим НАЗАРЕНКО,
Національний прес-клуб «Українська перспектива»
20.03.2017 16:04


Похожие новости

Госпродпотребслужба рассчитывает, что вопрос экспорта украинских яиц в Израиль будет решен в течение ближайших месяцев.
18.03.2017
Экспорт овощей мороженых в феврале сократился до 531 тонн, против 655 тонн в январе.
18.03.2017
На текущей неделе в Украине в продажу начали поступать первые в этом году партии томата из местных тепличных комбинатов.
18.03.2017
По итогам октября-января 2016/17 МГ объемы экспорта кукурузы из Украины превысили 8,5 млн тонн, что на 18% больше, чем было экспортировано за аналогичный период предыдущего сезона (7,2 млн тонн).
16.03.2017
Украина по итогам января-февраля 2017 г. экспортировала 176 т картофеля на $47 тыс., следует из данных ГФС.
16.03.2017
В Херсонской области (с. Осокоровка, Нововоронцовский район) в личном подсобном хозяйстве зарегистрирована гибель свиней.
16.03.2017
Украина по итогам января-февраля 2017 г. импортировала 5,66 тыс. т помидоров на сумму $4,15 млн.
18.03.2017
80 заводов, которые сейчас насчитываются, абсолютно не нужны на рынке, поскольку для обеспечения данного направления работы ассоциации подтвердили необходимость 12–15 спиртзаводов.
18.03.2017
Экспорт сливочного масла в феврале увеличился до 1 170 тонн, против 605 тонн в январе.
17.03.2017
Экспорт вина виноградного в феврале увеличился до 2 803 тонн, против 2 190 тонн в январе.
18.03.2017Последние новости

Последние выставки