// 
ukrapk

Введите логин (E-Mail) и пароль
Войти
Забыли пароль?
Отменить
ukrapk
ukrapk

ukrapk

На Хмельниччині оформлені перші аграрні розписки

На Хмельниччині оформлені перші аграрні розписки

 
14 березня на Хмельниччині були оформлені перші три аграрні розписки. Їх виписало приватне сільськогосподарське підприємство «Калинський ключ» з Кам’янець-Подільського району. Таким чином, область розпочала практичну роботу з новим інструментом фінансування малих та середніх сільгоспвиробників.
 

Підприємство «Калинський ключ» належить до невеликих господарств: воно обробляє 600 гектарів сільгоспугідь. Його власник Ігор Гай зазначив, що гострої проблеми з обіговими коштами напередодні весняних польових робіт не відчував. «Але мав інтерес до кредитної інновації, - пояснив він. – Дізнався про неї під час семінару, який проводився в області Проектом IFC та місцевими органами влади, щоб познайомити з можливостями аграрних розписок та особливостями роботи з ними. Вирішив спробувати».


Одна з аграрних розписок, яку він підписав, стосується озимого ріпаку і дві – озимої пшениці. Ігор Гай також повідомив, що йдеться саме про фінансові аграрні розписки. «Мене влаштовує система, коли кошти взяв – і кошти повернув». Загальна сума кредиту перевищує 3 млн. гривень.


Щоправда, аграрій також повідомив, що витратив на весь процес оформлення аграрних розписок дещо більше часу, ніж сподівався. Від початку подав комплект затребуваних документів, але потому виникала необхідність додавати ще інші.


Ситуацію прокоментувала нотаріус Оксана Кохан з міста Нова Ушиця, яка посвідчила та зареєструвала аграрні розписки. За її словами, проблема полягала в тому, що на Хмельниччині наразі нема єдиної відпрацьованої практики по роботі з документами для оформлення аграрних розписок. «Я першою серед нотаріусів області була сертифікована для роботи з аграрними розписками і поки що залишаюся єдиною. Тож коли виникали питання при підготовці перших аграрних розписок в нашій області, за консультацією мені доводилося телефонувати до колег на Черкащину. Вони раніше почали працювати з цим новим механізмом кредитування аграріїв, тож мають більше досвіду».


Три аграрні розписки нотаріус оформила впродовж одного дня. «Якщо текст аграрної розписки добре відпрацьований і зрозумілий, процедура оформлення не займе багато часу, - підкреслила вона. – Так само неважкою є процедура реєстрації аграрних розписок у Реєстрі аграрних розписок».


На думку Оксани Кохан, сьогодні головне – здобути практичні навички роботи з новим інструментом фінансування малих та середніх сільгоспвиробників. Аграрії мають інтерес до нього – найближчими днями нотаріус планує оформити ще одну аграрну розписку на Хмельниччині.


Практичний досвід роботи з аграрними розписками нині напрацьовує і OTP Bank, який має надати кредитні кошти за ними підприємству «Калинський ключ». Варто зазначити, що ця фінансова установа долучилася до роботи з новим інструментом кредитування аграріїв лише 1 лютого 2017 року. Для цього банк розробив проект «Агро-Фабрика», аби надавати кредити в його межах впродовж 7 днів.


Сьогодні в Україні з аграрними розписками працюють 8 областей: Полтавська, Черкаська, Вінницька, Харківська, Хмельницька, Тернопільська, Миколаївська та Сумська. Загалом уже видано 86 аграрних розписок на суму понад 716 млн. гривень. Планується, що вже за кілька днів перші аграрні розписки будуть видані в Тернопільській області.
 

Максим НАЗАРЕНКО,
Національний прес-клуб «Українська перспектива»
20.03.2017 16:04


Похожие новости

В Черкасской и Полтавской областях 19 июля зафиксированы новые случаи АЧС.
21.07.2017
В период с 8 по 14 июля 2017 г. из морских портов Украины на экспорт было отгружено 412,9 тыс. т зерновых против 450,4 тыс. т неделей ранее.
17.07.2017
Емкость рынка крекеров в Украине в период с 2015 по 2016 года сокращалась со средним темпом 2,2% в год, падение объемов производства составило 2% в год.
22.07.2017
Рынок сладких вод в Украине характеризуется большим предложением и выбором как брендов-производителей сладких вод, так и вкусов напитков.
22.07.2017
В 2016/17 МГ Украина экспортировала около 1 млн т рапса, что на 28% уступает показателю предыдущего сезона и является минимальным результатом за последние 9 лет.
20.07.2017
В Харьковской (с. Федоровка Нововодолажского района) и Черниговской (с. Омбыш, Борзнянский район) областях 14 и 15 июля 2017 г. в личных подсобных хозяйствах зарегистрировано гибель свиней.
17.07.2017
Объем экспорта сельскохозяйственной продукции из Украины в Беларусь в 2016 г. составил $260 млн, что на $60 млн больше, чем в 2015 г.
21.07.2017
Совет Европейского союза 17 июля утвердил временные торговые преференции для Украины.
17.07.2017
Впервые за всю историю независимости, Украина смогла существенно расширить географию экспорта черешни и ослабить зависимость от рынка России.
21.07.2017
В сезоне-2016/17 Украине удалось заметно нарастить экспорт моркови: поставки этой продукции почти в 6 раз превысили показатели предыдущего года.
17.07.2017Последние новости

Последние выставки