Кому буде вигідним відкритий земельний ринок

Відкритий земельний ринок буде вигідний невеликим та середнім агропідприємствам. Великі ж холдинги і надалі будуть користуватись системою орендних відносин.

Про це йдеться у матеріалі «Вільний ринок землі — продаж/купівля паю, ціна землі, переважне право, безоплатна приватизація та правки до закону про землю» на AgroPolit.com.

Найбільше вигоди в разі придбання землі отримають в перші два роки аграрії, а не холдинги. Своя земля дозволить «міцніше стояти на ногах» завдяки підвищенню капіталізації їхнього бізнесу. З’явиться середній земельний клас. Відбудеться «відбілення» аграрного ринку.

«Актуальна проблема сьогодні — відсутність фінансових інструментів широкої лінійки для підтримки малих сільськогосподарських виробників. Як її вирішити — ухвалити закон про Фонд часткового гарантування за кредитами (на наступний рік) та закласти більше коштів на програми кредитування під землю для агрогосподарств», — зазначається в матеріалі.

Вигоди для холдингів від відкриття ринку землі

«Холдингу вигідно купувати землю, якщо така покупка окупиться за 5 років. Якщо більше, тоді вигіднішою є оренда, бо в такому разі є кращою швидкість повернення капіталу», — йдеться на AgroPolit.com.

Якщо і будуть купувати землю, то переважно власники невеликих холдингів: площею від 5-10 до 50 тис. га, бо структура цих компаній прив’язана до одного конкретного власника — фізичної особи, який не є публічним, а у структурі холдингу немає нерезидентів.

«Такий власник має родину та родичів, на яких у разі пропозиції скуповуватиме певну частину землі. В разі активної пропозиції землі такі компанії можуть залучати і фіктивних власників із наближеного кола осіб, які номінально формуватимуть потрібну їм систему зембанку і виступатимуть у ролі так званих земельних сотників. Ера земельного козацтва гряде в Україні», — пише Наталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com.

Щодо великих агрохолдингів, то у них переважатиме модель орендних відносин. Адже всі вони мають у своїй структурі нерезидентів. Якщо ж їхні пайовики приходитимуть до них із пропозицію продати свої паї, то їхній шлях у наступні два роки — переуступка переважного права на викуп земель лояльним до них третім особам, і як результат — формування своєї системи «земельних сотників».
05.08.2021 20:41
Источник: SuperAgronom.com
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна