Хто підтримує земельну реформу, а хто ні

Ставлення до земельної реформи в Україні є дуже нерівномірним і, в залежності від регіону, рівень підтримки або не підтримки може відрізнятися в рази.

Про це йдеться в результатах соціологічного дослідження, проведеного GfK і ЦЕС у листопаді, повідомляє проект "Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні", пише Економічна правда.

Так, на запитання: "Чи хотіли б Ви мати право вільно продавати/купувати землю, якби виникла потреба?" ствердно відповіли майже 72% мешканців Закарпаття, 64% мешканців Волині і 40% - Рівненщини.

Найменше висловили бажання вільно розпоряджатися землею мешканці Сумщини та Хмельниччини (де результат менше 3%, тобто у межах статистичної похибки) та на Кіровоградщині (5%) і Херсонщині (6%).

Кияни продемонстрували найвищий рівень підтримки реформи. Майже половина опитаних мешканців столиці (45%) підтримують (або скоріше підтримують) надання їм права вільно купувати/продавати земельну ділянку, і тільки 26,7% не підтримують (або скоріше не підтримують) таке право.

При цьому існує пряма кореляція між тим, як формулювати питання: про право розпоряджатися своєю власністю чи про скасування мораторію і впровадження ринку.

Мова, по суті, йде про одне й те ж, але, в залежності від формулювання, позиція респондентів коливається в деяких питаннях до 10 процентних пунктів.

Також, найбільший рівень підтримки земельної реформи з боку населення демонструють власники земельних паїв.

Так, третина власників землі (32,6%) заявили, що хочуть мати право вільно розпоряджатися (продавати/купувати) земельну ділянку, коли в них буде на це потреба.

21,1% власників паїв відповідають ствердно на аналогічне по суті питання, сформульоване інакше: "чи підтримуєте Ви земельну реформу та скасування мораторію?"

Нижчий рівень підтримки реформи - 15,8% і 14,7% відповідно – демонструють ті громадяни, які не мають відношення до володіння земельними паями, серед противників земельної реформи їх 60%.
18.12.2018 12:00
Источник: agroreview.com
Похожие новости

12.06.2019
На півдні України алое можна вирощувати у звичайних теплицях, що у зимовий період мають підігрів.
14.06.2019
Те, що ще вчора здавалося неможливим, сьогодні стає доступним - завдяки аграрним розпискам українські фермери отримали доступ до кредитних ресурсів з-за кордону.
14.06.2019
Україна за п,ять місяців 2019 року експортувала 66 тис. тонн яєць, що на 79,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
12.06.2019
Цього тижня на ринок надійдуть перші партії української лохини з відкритого ґрунту.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна