Експорт українських яблук став рекордним за останні 5 років

У січні цього року Україна вийшла на рекордні обсяги експорту яблука.

Як зазначають аналітики інформаційного центру «Інфо-Шувар», після незначного спаду в грудні, в перший місяць 2019 року українські експортери змогли суттєво покращити результат, відправивши на зовнішній ринок понад 8 тисяч тонн яблука.

Таким чином починаючи з липня 2018 року експортовано понад 27 тис. тонн яблука загальною вартістю $9,7 млн, що є найкращим результатом принаймні за останні 5 років.

Зазначається, що в цьому сезоні суттєво розширилась географія поставок українського яблука. Головним ринком, як і раніше, лишаються країни СНД, але щороку українські експортери роблять спроби пробитись на нові , більш складні і дорогі ринки збуту. Так, цього сезону в структурі покупців з’явились Сінгапур, Гонконг, Сенегал, Кувейт, Малайзія, Йорданія, Шрі-Ланка, ОАЕ, Індонезія. Пробна партія була відправлена навіть у Єгипет, де конкурувати українському яблуку досить важко через високе імпортне мито.

«Якщо враховувати темпи, якими українські експортери нарощують обсяги поставок назовні, встановлення рекорду за підсумками сезону виглядає цілком реально. Але головний оптимізм пов'язаний не з кількістю, а із якістю розвитку експорту в цьому сезоні. З нашим яблуком знайомляться споживачі Азії і Африки – це найбільш перспективні в плані зростання ринки збуту. Слід віддати належне тим українським компаніям, які наважились на цей крок. Для багатьох з них це з одного боку досить дорогий експеримент, а з іншого стратегічно правильно обраний напрямок», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними інформаційного центру «Інфо-Шувар», станом на початок лютого пропозиція українського яблука на внутрішньому ринку залишається надлишковою, це є головною причиною досить низьких цін на яблуко.

Але слід відзначити, що ціни сьогодні як ніколи залежать від якості. Для прикладу, середня вартість найбільш популярних сортів яблук на найбільшому в Західній Україні оптовому ринку ОРСП "Шувар" варіюється від 3 грн/кг (0,09 EUR/кг) до 9 (0,29 EUR/кг), при цьому від початку листопада спостерігалось поступове зростання ціни саме в максимальних рівнях цінового діапазону, тобто на яблуко преміальної якості. Ціни на яблука низької якості не змінились протягом осені і першої половини зими, за словами продавців таке яблуко сьогодні погано продається навіть по 2,0-2,5 грн/кг (0,06-0,08 EUR/кг).
08.02.2019 18:12
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости

21.02.2019
Перша свіжа полуниця цього року з’явилася на прилавках Закарпаття ще у лютому.
18.02.2019
Всесвітній банк планує запустити програму на 200 млн доларів для підтримки зростання сільського господарства в Україні. 
18.02.2019
Минулого року спостерігалася позитивна динаміка заповнення квот на поставки вітчизняної сільгосппродукції до Євросоюзу.
18.02.2019
Засновниками Асоціації, яка отримала назву Придунайська Бессарабія, стали три виноробних підприємства Болградського району.
20.02.2019
В Украине начались работы по переходу на электронную форму выдачи ветеринарного сертификата для упрощения ведения бизнеса и создания единой электронной базы данных выданных документов.
19.02.2019
У 2018 році Україна зібрала понад 21 млн т олійних культур, перевершивши попередній рекорд 2016 року у 19 млн т.. 
21.02.2019
У середу, 20 лютого, Україна та Об’єднані Арабські Емірати підписали Меморандум про співробітництво у сфері сільського господарства та безпечності харчових продуктів.
20.02.2019
Сельхозтоваропроизводители в Украине получат возмещение до 80% стоимости семян картофеля иностранной селекции, изготовленной внутри страны.
19.02.2019
По состоянию на 14 февраля аграрии 14 областей Украины провели подкормку озимых культур на зерно.
20.02.2019
Минулого тижня (9-15 лютого) морські порти України відвантажили на експорт 877 тис. тонн основних зернових культур.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна