Експорт українських яблук став рекордним за останні 5 років

У січні цього року Україна вийшла на рекордні обсяги експорту яблука.

Як зазначають аналітики інформаційного центру «Інфо-Шувар», після незначного спаду в грудні, в перший місяць 2019 року українські експортери змогли суттєво покращити результат, відправивши на зовнішній ринок понад 8 тисяч тонн яблука.

Таким чином починаючи з липня 2018 року експортовано понад 27 тис. тонн яблука загальною вартістю $9,7 млн, що є найкращим результатом принаймні за останні 5 років.

Зазначається, що в цьому сезоні суттєво розширилась географія поставок українського яблука. Головним ринком, як і раніше, лишаються країни СНД, але щороку українські експортери роблять спроби пробитись на нові , більш складні і дорогі ринки збуту. Так, цього сезону в структурі покупців з’явились Сінгапур, Гонконг, Сенегал, Кувейт, Малайзія, Йорданія, Шрі-Ланка, ОАЕ, Індонезія. Пробна партія була відправлена навіть у Єгипет, де конкурувати українському яблуку досить важко через високе імпортне мито.

«Якщо враховувати темпи, якими українські експортери нарощують обсяги поставок назовні, встановлення рекорду за підсумками сезону виглядає цілком реально. Але головний оптимізм пов'язаний не з кількістю, а із якістю розвитку експорту в цьому сезоні. З нашим яблуком знайомляться споживачі Азії і Африки – це найбільш перспективні в плані зростання ринки збуту. Слід віддати належне тим українським компаніям, які наважились на цей крок. Для багатьох з них це з одного боку досить дорогий експеримент, а з іншого стратегічно правильно обраний напрямок», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними інформаційного центру «Інфо-Шувар», станом на початок лютого пропозиція українського яблука на внутрішньому ринку залишається надлишковою, це є головною причиною досить низьких цін на яблуко.

Але слід відзначити, що ціни сьогодні як ніколи залежать від якості. Для прикладу, середня вартість найбільш популярних сортів яблук на найбільшому в Західній Україні оптовому ринку ОРСП "Шувар" варіюється від 3 грн/кг (0,09 EUR/кг) до 9 (0,29 EUR/кг), при цьому від початку листопада спостерігалось поступове зростання ціни саме в максимальних рівнях цінового діапазону, тобто на яблуко преміальної якості. Ціни на яблука низької якості не змінились протягом осені і першої половини зими, за словами продавців таке яблуко сьогодні погано продається навіть по 2,0-2,5 грн/кг (0,06-0,08 EUR/кг).
08.02.2019 18:12
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости

21.08.2019
Президент Групи Світового банку Девід Малпасс прибуде до Києва 22 серпня 2019 року з дводенним візитом.
21.08.2019
Сыроделы готовятся в начале осени активизировать торговлю.
21.08.2019
Експорт ріпаку з України в перший місяць нового 2019/20 сезону склав рекордні для звітного періоду 487,2 тис. тонн.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна