Чому український ринок картоплі може загинути

Представники галузі картоплярства закликають повернути держпідтримку галузі — компенсації за будівництво сховищ та купівлю зрошувальної техніки.

Українським картоплярам не вистачає стимулів, щоб продовжувати і розвивати виробництво, вони вважають необхідним, щоб держава повернула програми підтримки галузі. Про це на прес-конференції повідомила директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова, пише unian.ua.

«Висока собівартість виробництва і боязнь ринку землі можуть вплинути на те, що український ринок картоплі фактично загине. Будь-яких стимулів триматися за картоплярство в українських виробників немає», — зауважила Оксана Руженкова.

За її словами, боротися за галузь підприємці не намагаються — значно легше перейти на зернові та олійні культури, які можна продати за валюту. При цьому один гектар під вирощування картоплі потребує 75 тис. грн вкладень, а кукурудзи — 12 тис. грн.

Окрім цього, вирощену картоплю підприємствам ніде зберігати — все сховища промислових господарствах України вміщають близько 300 тис. тонн, а внутрішнє споживання картоплі в країні становить 4 млн тонн на рік.

«Для того, щоб прожити цикл з осені й до травня на картоплі, необхідно мати промислові сховища щонайменше для 1,5 млн тонн. Це дозволить забезпечити всього-на-всього супермаркети та оптові сільгоспринків, решта буде торгуватися, як заведено у нас, на базарчиках, з землі», — додала Руженкова.

У зв'язку з цим представники галузі закликають повернути програми підтримки картоплярства за такими напрямами: компенсація вартості будівництва картоплесховищ, відшкодування вартості вітчизняної техніки для зрошення і техніки для доопрацювання продукції (сортування і миття). Аналогічні програми держпідтримки існували лише у 2011-2012 роках.

Як вважає власник фермерського господарства «Аделаїда» Сергій Рибалко, Україні також потрібно ввести дзеркальні квоти на імпорт для захисту вітчизняного ринку картоплі.

«Ми говоримо не про обмеження імпортної продукції, а про проходження нормальних карантинних умов, які існують в Європі та Росії стосовно української продукції, такі ж мають з'явитися й у нас для ввезення імпортної картоплі в країну», — зауважив експерт.

Він додав, що проходження через митницю білоруської картоплі забирає лише один день, а українським виробникам складно отримати дозвіл на переміщення продукції усередині країни, не кажучи вже про експорт.
12.02.2020 10:03
Источник: SuperAgronom.com
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна