Чому українці змушені ласувати імпортними грушами

Ціна плодів максимальна приваблива з жовтня по квітень, утім вітчизняні фермери не навчилися правильно зберігати груші.

Вітчизняні фермери продають власні груші максимум до грудня, тож взимку-навесні українці ласують переважно імпортними плодами. Українські виробники ще не навчилися правильно збирати та зберігати груші, щоби виставити їх на ринок пізніше і за максимально високою ціною, пише «Інфо-Шувар».

За словами аналітика плодоовочевого ринку Тетяни Гетьман, Україна є найбільшим виробником груш в Східній Європі, втім лишається нетто-імпортером цієї продукції. Останні чотири сезони ціни на ринку починають зростати в листопаді, з жовтня по квітень груша в Україні дорожчає мінімум в 2-2,5 рази. Але, на цьому зростанні заробляють тільки імпортери, українська груша, каже експерт.

Нині на найбільшому гуртовому ринку в Львові вітчизняні груші продають від 8 гривень до 27 гривень за кілограм. А от відбірна імпортна груша коштує 30-40 гривень за кіло. Українські плоди коштують на третину дешевше, ніж торік, тоді як ціни на яблука впали у 2-2,5 рази, відзначають аналітики.

Саме тому українські фермери в майбутньому будуть більше інвестувати в грушеві сади. Цей сегмент виглядає набагато привабливішим, ніж вирощування яблука, ціни на яке сьогодні впали до критично низького рівня і їхнє суттєве зростання в другій половині сезону виглядає малоймовірним, вважають фахівці ринку.
28.10.2018 06:51
Источник: agro-business
Похожие новости

10.07.2019
Станом на 8 липня в усіх областях аграрії намолочено 11,3 млн т зерна нового врожаю з площі 3,4 млн га або 35% до прогнозу. 
15.07.2019
Фермерам буде простіше отримувати кредити від банків.
15.07.2019
Україна має торгові відносини з 30 країнами, завдяки яким українська органіка потрапляє на ринки 37 країн.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна