Бджолярі недоотримали до 50% меду

Складні погодні умови, що склалися в Україні навесні 2020 р., суттєво вплинули на медовий врожай — пасічники недоотримали від 30 до 50% меду. Про це повідомив бджоляр та співвласник Бджоло Садиби «Знатний Мед» Валерій Курейко.

«Весняні та ранньолітні сорти меду цього року практично відсутні, так само як монофлорна акація, липа, гречка — а це найбільш популярні види меду серед споживачів. На сьогодні у більшості пасічників в наявності тільки соняшник та різнотрав'я з соняшником», — відзначає Валерій Курейко.

При цьому, експерт зазначає, що перехідні залишки меду врожаю минулого року, які зазвичай складають 15-20%, вже давно вичерпані.

Також він зазначив, що гуртовики продовжують активно скуповувати мед у пасічників.

«Можна прогнозувати подальше зменшення запасів меду у листопаді-грудні, з січня роздрібні ціни можуть підвищитись на 25-30%, а на деякі види меду (липа, лісовий, гречка) — на 50-60%. Навесні 2021 р. мед взагалі може бути в дефіциті», — вважає Валерій Курейко.
03.11.2020 10:51
Источник: kurkul.com
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна