Алое -нова перспективна культура для аграріїв півдня

Українські аграрії можуть освоїти вирощування нової для нашої країни культури – алое.

На півдні України алое можна вирощувати у звичайних теплицях, що у зимовий період мають підігрів, передає АгроЮг.

В середньому у теплиці на 20-25 м² можна отримати біля 50 рослин. Середня температура всередині теплиці у зимовий період повинна бути не нижче 14ºС тепла. Необхідно потурбуватися за освітлення та вологість, до того ж важливо набратися терпіння, тому що на ринку популярний алое віком 3-4 роки. Рослини до 3 років пересаджують щороку, після трирічного віку – 1 раз у 3 роки.

Як й при вирощуванні будь-якої нової рослини, найголовніше – знайти надійного замовника, тоді дохід вам буде гарантований. Замовниками можуть стати фармацевтичні компанії, харчові та косметичні концерни. В якості екзотичного продукту алое можна запропонувати кафе та ресторанам. А якщо ваша ферма перетвориться на справжній екзотичний сад алое – це буде дуже цікавим місцем для проведення екскурсій та навчальних семінарів. Тому для південних регіонів алое може не тільки приносити прибуток, але й стати стимулом до створення нових ідей.

Читайте також: Журавлина: прибутковий бізнес для українських виробників

Більшість з видів алое, а їх майже 500, ростуть у дикій природі: посушливі області південно-західної Африки – 250 видів, Південна Америка, Мадагаскар – 40 видів та Аравійський півострів.

В сприятливих природних умовах рослина виростає до 3 метрів у висоту. Найбільш лікувальними для людей властивостями володіють два види: алое віра – агава та алое деревоподібне або сторічник. Відрізняються вони зовнішнім виглядом. Алое віра має коротший стовбур та листки направлені угору, а деревоподібне алое відповідає своїй назві та дійсно схоже на дерево. В природних умовах деревоподібне алое досягає висоти біля 15 метрів, а ось на підвіконні є невеликим кущиком. Відрізняються види й розмірами та формами листків. Листки алое віра більші широкі, товсті та м’ясисті, завдяки чому вміст гелевидної речовини більше. Хімічний склад та лікувальні властивості в обох рослин фактично однакові, а ось методи застосування різні. Деревоподібне алое вчені рекомендують застосовувати зовнішньо, а алое віра – навпаки.

Унікальні лікувальні властивості алое були відомі ще з давніх часів. Його сік використовували для лікування опіків, ран, захворювань шлунково-кишкового тракту. Сучасна наука та фармакологія офіційно визнали алое лікарською сировиною, що представляє особливу цінність.


12.06.2019 10:48
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна