25-30% моркви не доходить до продуктового магазину

Майже 25-30% моркви не доходить до продуктового магазину через фізичні або естетичні відхилення. Про це повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Аналітики говорять: аби потрапити до супермаркету, цей овоч стикається з безліччю перешкод. Морква повинна відповідати жорстким вимогам, які супермаркети застосовують до своїх фруктів та овочів. Іноді морква повинна пройти через спеціальні фотосенсорні машини, які аналізують овочі на предмет естетичних дефектів.

Якщо овоч трохи вигнутий, тьмяного оранжевого кольору, має невеликий дефект або обламаний, він бракується і йде на корму для худоби — хоча й досі цілком годиться для споживання людьми.

На фермерських ринках або в фермерських магазинах естетичні стандарти не завжди настільки суворі. Та все ж покупці, що звикли купувати ідеальну моркву в супермаркеті, шукають таку і на ринку.

Овочі з естетичними дефектами у багатьох країнах світу часто роздають на благодійних починаннях. Але дехто навчився на них робити бізнес. Наприклад, Бен Чеслер  із США спеціально скуповує у фермерів подібний некондиційний урожай та продає його через інтернет-сервіс. Там покупець може оцінити овоч візуально і замовити його. Та ще й отримати доставку додому.
04.05.2018 13:30
Источник: АgroDay
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна