1 млн євро для України на розвиток відновлюваної енергетики

Європейський Союз виділив грант у 1 млн євро на сталий розвиток відновлюваної енергетики в Україні.

Україна отримає кошти у рамках нового однорічного проекту Twinning, який запустив австрійсько-італійський консорціум спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження, передає УНІАН.

Передбачається, що експерти ЄС та Держенергоефективності розроблятимуть проекти змін до українського законодавства для приведення його у відповідність до положень Директиви ЄС про відновлювані джерела енергії і спільно працюватимуть над реалізацією урядових планів дій у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, проект підготує низку рекомендацій, спрямованих на зменшення існуючих регуляторних та нерегуляторних бар'єрів у секторі, зокрема ті, які пов'язані з доступністю інформації для широкого загалу.

"Зараз ЄС лідирує у глобальному переході до чистої енергії. Ми прагнемо поділитися з Україною досвідом підтримки сталого розвитку відновлюваної енергетики та визначення найкращих шляхів інтеграції відновлюваних джерел енергії в енергетичний ринок і сприяти розкриттю величезного потенціалу", - заявив перший радник Представництва ЄС в Україні Йоганнес Баур.

Проект також розробить методологію збору даних та допоможе покращити організацію звітування в рамках Національного плану дій з відновлюваної енергетики. У ході проекту буде організовано декілька відкритих семінарів та заходів для зацікавлених сторін.

Проект Twinning "Розвиток відновлюваної енергетики в Україні" реалізують австрійський енергетичний регулятор E-Control, Енергетичне агентство Австрії, Агентство екології Австрії, Міністерство сталого розвитку та туризму Австрії та італійський дослідницький інститут EURAC Research у партнерстві з Держенергоефективності.

"Австрія, країна з однією з найбільших часток відновлюваної енергетики в Європейському Союзі, ставить перед собою амбітну мету - у 2030 році отримувати 100% енергії з відновлюваних джерел. Ми дуже раді поділитися своїм досвідом і знаннями з Держенергоефективності", - заявив виконавчий директор австрійського енергорегулятора Е-Control Вольфґанґ Урбанчич.

Грант на реалізацію проекту становить 1 мільйон євро, строк реалізації - 15 місяців.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук впевнений, що співпраця України з Австрією та Італією буде успішною.

"Завдяки законодавчим змінам, впровадженим протягом останніх 5 років, у відновлювану енергетику України вже інвестовано близько 2,5 мільярдів євро. Ми зацікавлені у європейському досвіді, технологіях, інноваціях та інвестиціях для розвитку відновлюваної енергетики", - наголосив він.
29.05.2019 09:31
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости

12.06.2019
Цього тижня на ринок надійдуть перші партії української лохини з відкритого ґрунту.
14.06.2019
Те, що ще вчора здавалося неможливим, сьогодні стає доступним - завдяки аграрним розпискам українські фермери отримали доступ до кредитних ресурсів з-за кордону.
14.06.2019
Україна за п,ять місяців 2019 року експортувала 66 тис. тонн яєць, що на 79,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
12.06.2019
На півдні України алое можна вирощувати у звичайних теплицях, що у зимовий період мають підігрів.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна