В березні стратує польова школа фермерів від ФАО

Протягом найближчих 10 місяців в Україні пройдуть десять тренінгів з питань сталого управління природними ресурсами в лісостеповій та степовій зонах. Таким чином ФАО хоче навчити фермерів боротися з деградацією земель.

Тренінги проводитимуться в рамках проекту ФАО «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах в лісостеповій та степовій зонах України», що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ).

Про це повідомила національний координатор проекту ФАОГЕФ «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах в лісостеповій та степовій зонах України» Оксана Рябченко.

«Проблема деградації земель є критичною для України, оскільки вона зачіпає 20% орних земель країни, або 6,5 млн га в цілому. Щорічно від ерозії втрачається від 300 до 600 млн тонн ґрунту, а врожайність може бути знижена на 50%, в залежності від рівня деградації», — розповідає Оксана Рябченко.

За її словами, найбільш небезпечною формою деградації земель в Україні є вітрова і водна ерозія. Щоб допомогти в боротьбі з цим, фермери та агрономи з усієї України пройдуть серію навчальних курсів з практичних методів збереження сільського господарства.

Основними цілями проекту є сприяння провідним державним органам у розвитку моніторингу навколишнього середовища і досягнення нейтральної деградації ґрунтів в лісостеповій та степовій зонах.

В ході тренінгів фермери вивчатимуть нові методи сталого ведення сільського господарства, в тому числі: мінімальний обробіток ґрунту, постійний ґрунтовий покрив залишками рослин і жива мульча, сівозміна й біорізноманіття, а також відновлення захисних лісосмуг.

Перший практичний курс відбудеться вже в березні і його прослухає близько 200 чоловік.

«Важливо, щоб навчання проводилося на місцях. Агрономи зможуть побачити на практиці, як виглядає деградація ґрунтів і чого можна досягти, якщо поліпшити методи управління природними ресурсами», — уточнила Оксана Рябченко.

За її словами, частина проекту направлена на відновлення продуктивності та стійкості виробничих ландшафтів з використанням демонстраційної площі 7500 га. Демонстраційні заходи будуть проводитися в Київській, Харківській, Херсонській та Миколаївській областях — територіях, які представляють різні природно-кліматичні зони.
26.02.2019 11:27
Источник: agrocareer.com
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна