Вартість куті за рік зросла

Вартість куті за рік зросла на 7%, за рахунок подорожчання маку та горіхів.

Про це повідомляє прес-служба Економічного дискусійного клубу.

За розрахунками ЕДК та цінами на сільськогосподарських ярмарках у Печерському районі м. Києва 23−24 грудня поточного року, господиням приготування куті на родину (1,5 кг) на Святвечір 2018 року коштуватиме 73 гривні, або близько 12 гривень на порцію 250 грамів. На узвар (без додавання цукру) орієнтовно необхідно буде витратити ще 20 гривень.

Якщо порівнювати із груднем 2016 року, то вартість куті зросла на 7%, за рахунок подорожчання маку та горіхів. Натомість майже на третину дешевше обійдеться на прийдешнє Різдво узвар, внаслідок зниження цін на традиційні для України сухофрукти (груші та яблука).

Отже, навіть за цінами київського Печерську, кутя залишатиметься доступною для українців стравою, особливо якщо зважити на те, що у середньому споживчі ціни на продукти харчування в Україні у 2017 році зросли майже на 20%. А це означає, що організувати святкові застілля у Святвечір з 12 пісними стравами та на Різдво із різноманіттям скоромних страв  буде досить витратно.
08.01.2018 13:39
Источник: Agravery
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна