Томати значно подорожчали

Ціни на тепличні томати продовжують стрімко рости. Як повідомляє EastFruit, тільки з початку останнього тижня серпня 2018 року ця продукція на українському ринку подорожчала в середньому на 40%.

У результаті на даний момент ціни на томати закритого ґрунту вже перевищили рекордні показники мінімум за останні п'ять років. Зокрема, сьогодні українські тепличні комбінати ведуть відвантаження томата по 13-15 грн/кг ($0,46-0,53 за кг). Для порівняння, ще тиждень тому ціни в даному сегменті стартували від 8 грн/кг ($0,28 за кг).
Як зазначається в публікації, причиною тенденції стрімкого подорожчання, за словами тепличників, є вкрай обмежена пропозиція томата на ринку, оскільки вибірки в теплицях, як і раніше, дуже невеликі. При цьому, не всі комбінати приступили до збору врожаю помідорів другого обороту. Більш того, подорожчанню тепличного томату сприяє і нестача пропозиції продукції відкритого ґрунту через поширення спалахів фітофторозу на полях.

Як результат, вже сьогодні тепличним господарствам вдається відвантажувати томат на 25-30% дорожче, ніж наприкінці літа минулого року. Крім того, фермери не виключають подальшого подорожчання, оскільки темпи збуту в цьому сегменті залишається досить активними, йдеться в публікації EastFruit.

Раніше повідомлялося про те, що наприкінці літа на гуртових ринках України збільшується пропозиція яблук, слив та груш. Зокрема, за останній тиждень серпня середня ціна на груші на ринках України знизилась на 20%.
02.09.2018 19:01
Источник: AgroNews
Похожие новости

18.02.2019
В Україні та Молдові грецький горіх, фундук та мигдаль подешевшали.
19.02.2019
Высокий спрос позволил многим операторам увеличить цены на свою продукцию.
18.02.2019
С начала текущей недели цена на картофель в Украине снизилась в среднем на 14%.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна