Світові ціни на рослинні олії зростають

Світові ціни на рослинні олії зростають на тлі відновлення економіки в США та прогнозів активізації попиту на нафту, втім, в Україні закупівельні ціни на соняшник та сою опускаються в міру накопичення в переробників достатніх запасів сировини та зупинення закупівель окремими компаніями.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade.

«Українська соняшникова олія поступово дорожчає через дефіцит пропозицій, оскільки більшість великих переробників вже законтрактувала обсяги до кінця сезону та придбала необхідну для цього кількість сировини, а можливості збільшити переробні потужності немає», – йдеться в повідомленні.

Завдяки активізації попиту з боку Китаю ціни попиту на соняшникову олію виросли до $730-740/тонна для поставок у липні-серпні.

Разом з тим закупівельні ціни на соняшник з початку тижня опустилися на 200-300 грн/тонна – до 11-11,7 тис. грн/тонна з доставкою на завод, оскільки окремі переробники накопичили достатні запаси насіння та зупинили закупівлю, що зменшило конкуренцію на ринку.

Зниження експортного попиту на соєвий шрот та олію зменшує кількість підприємств, що займаються переробкою сої, тому закупівельні ціни на неї опустилися з 12,6-12,8 тис. грн/тонна з доставкою на завод до 12,5-12,6 тис. грн/тонна.

Крім того, експортери пропонують $345-355/тонна за сою з гмо та $375-395/тонна за сою без гмо, проте пропозиції майже відсутні, оскільки закупівельні ціни переробників еквівалентні рівню $400-410/тонна в порту.
25.05.2020 11:26
Источник: УАК
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна