Світові ціни на лохину в 2020 році можуть впасти до мінімума

Світові ціни на лохину в 2020 році можуть виявитися найнижчими в історії.

Як зазначають аналітики EastFruit , зараз головне питання полягає в тому, що росте швидше – виробництво лохини чи її споживання. Адже в момент, коли виробництво починає рости швидше споживання, ціни починають падати, щоб знову стимулювати зростання споживання.

«Європейський лохиновий сезон ще не почався, та вже зараз можна підбивати проміжні підсумки експортної кампанії Південної Півкулі. І ми бачимо перші ознаки насичення ринку, навіть без урахування проблем з коронавірусом», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За його словами, навіть до того, як виявили коронавірус, оптові ціни на лохину в Чилі, Перу і США вже були найнижчими в історії, незважаючи на те, що дуже тривалий час вони залишалися порівняно стабільними з листопада по березень. Після того, як попит на лохину в Китаї різко знизився так само як і споживання в багатьох інших країнах внаслідок колапсу туристичного бізнесу, ціни опинилися під ще більшим тиском.

Як зазначають аналітики EastFruit, окрім коронавірусу, найважливішою причиною зниження цін на лохину стало дуже активне розширення її виробництва в багатьох країнах. Перу в 2019 календарному році наростила експорт лохини знову майже на 70% і поставила на зовнішні ринки більше блакитної ягоди, ніж Чилі – близько 125 тис. тонн. Таким чином, вперше за багато років, відбулася зміна лідера світового ринку лохини. Однак і інші країни, такі як США, ПАР, Іспанія, Польща та Україна, продовжували збільшувати обсяги експорту досить інтенсивно.

«Раніше темпи зростання попиту на лохину приблизно відповідали темпам зростання виробництва, проте в останні пару років цей баланс порушився. Зараз вже очевидно, що попит сповільнюється, а виробництво, навпаки, збільшується швидше в натуральному вимірі. Тому цінам на лохину просто необхідно буде знизитися, щоб запустити ще один канал збуту – переробку лохини. Це дозволить істотно наростити обсяги продажів і стабілізувати на час ціни, але вже на іншому, менш високому рівні», – говорить Андрій Ярмак.

Експерти EastFruit також зазначають, що нові проекти з закладки великих промислових плантацій лохини анонсуються навіть в таких віддалених країнах, де лохина майже невідома, як Узбекистан.

«Південна Півкуля вже отримала найнижчу ціну на лохину в історії за підсумками цього сезону. Якщо у 2020 році не буде значних природних катаклізмів, то в більшості країн Європи та Північної Америки може теж бути побитий антирекорд оптових цін на цю ягоду», – прогнозує експерт ФАО.
18.02.2020 13:12
Источник: УАК
Похожие новости

31.03.2020
По итогам прошлой недели российская пшеница с содержанием 12,5% протеина в среднем подорожала на $10, до $217 за тонну.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна