Скільки коштуватиме українська земля після відкриття ринку

Вартість землі після відкриття ринку становитиме не менш як 1 тисяча доларів за гектар.

Про це заявив голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

Він закликає українців не поспішати реалізовувати своє право розпоряджатися землею шляхом продажу. На думку голови Держгеокадастру, власникам землі буде вигідніше здавати її в оренду.

«Не нижче однієї тисячі доларів коштуватиме гектар української землі, а ринкова вартість зростатиме щороку, і дуже швидко. Тому що земля родюча, конкуренція велика. Аграрний сектор країни – це 50% валютної виручки сьогодні і 20% – ВВП в цілому. Тому ми бачимо всі передумови того, що капіталізація української землі зростатиме, і громадяни України, які не поспішатимуть продавати, а будуть здавати її в оренду, зможуть отримувати пасивний дохід – він сьогодні у нас теж зростає, оренда сьогодні щороку – мінімум на 10 -15%, земля фактично буде найкраще від усякого депозиту», – зазначив Лещенко.

За його словами, ринок землі, який відкриється в Україні в липні 2021 року, буде консервативним – землі державної і комунальної власності не стануть об'єктом купівлі-продажу.

Фактично буде відкрито ринок земельних паїв – йдеться про 7 мільйонів громадян, які останні 20 років не мали права продавати землю, пояснив він.

Крім того, Лещенко повідомив, що в процесі реалізації конституційного права розпорядження землею померли понад мільйон людей, які не змогли ним скористатися.

«Ми даємо можливість громадянам України легально подарувати, продати земельну ділянку, земельний пай – без обмеження з точки зору розпорядження. Вони вільні у розпорядженні своїм майном. Але при цьому ми даємо чітке обмеження, що оборот землі і концентрація в одних руках може бути не більше 100 га в одні руки. Ми не дозволяємо робити концентрацію латифундистам, ми жодним чином не пускаємо іноземців на ринок землі в Україні», – підкреслив голова Держгеокадастру.

Разом з тим, за словами голови Держгеокадастру, питання продажу або приватизації державних земель, якими наразі розпоряджаються Академія агарних наук, Міністерство АПК і інші відомства, знаходиться в процесі обговорення. В контексті земельної реформи розглядають два варіанти.

Варіант перший – ці землі передадуть до новоствореного Національного агентства з управління землями сільськогосподарського призначення. Вони продаватися не будуть, а тільки здаватися в оренду через прозорі аукціони, і дохід надходитиме до бюджету України, сказав він.

Другий варіант, на думку Лещенка, більш ліберальний, – це повна приватизація цих земель у приватну власність, крім об'єктів критичної інфраструктури, наприклад, під енергетичними атомними блоками, військовими об'єктами тощо.


23.09.2020 10:22
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости

21.10.2020
Ріст середньозваженої ціни трьох ґатунків у трьохтижневому відрізку часу був солідним - плюс 43 коп., до 10,67 грн/кг.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна