Кавуни продовжують дешевшати

Ціни на кавуни в Україні продовжують знижуватися – під кінець першої декади липня середні ціни на українському ринку кавуна коливаються в межах 10-12 грн/кг. При цьому в аналогічний період минулого року ці баштанні можна було придбати в середньому в 2-2,5 рази дешевше – по 4-5 грн/кг.

Така вагома цінова розбіжність пояснюється затримкою сезону збору кавунів у 2020 році. Для порівняння, минулого року збір урожаю ранніх сортів місцевого кавуна в українських господарствах розпочався на декілька тижнів раніше – в першій половині червня. Цього ж року, через низьку температуру повітря навесні та на початку літа, сезон ранніх кавунів дещо змістився.

При цьому, оператори ринку прогнозують, що вже найближчими тижнями ціни на українському ринку кавуна будуть стрімко знижуватися і зрівняються з показниками минулого року.

Що ж стосується експорту цих баштанних, то у зв’язку із затримкою сезону, перші експортні партії кавунів попрямують за кордон також із запізненням. Основними імпортерами українського кавуна виступають Естонія, Латвія, Литва і Польща.

Водночас фахівці Української плодоовочевої асоціації переконані, що кавун є доволі перспективною експортною культурою для українських виробників.

“Однією з проблем, яка на сьогоднішній день стримує експорт, є те, що українські виробники орієнтуються на вирощуванні кавуна традиційних великих калібрів. При цьому на європейському ринку користуються попитом невеликі, столові сорти кавуна, які не містять насіння. Саме через невідповідність цим вимогам, український кавун не надто активно купують у Європі”, – зазначає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Ще однією причиною негативної тенденції експорту кавуна є відсутність виробників, які цілеспрямовано займаються вирощуванням цих ягід, для поставок на зовнішні ринки. Сьогодні експорт кавунів з Україні, в більшій мірі, є спонтанним явищем, аніж системним бізнесом.

Місцеві виробники, в першу чергу вирощують ці ягоди для продажу на внутрішньому ринку, а на експорт йдуть надлишки продукції. Відповідно, якщо всередині країни ціни на продукцію будуть утримуватися на високому рівні – фермери навіть не будуть дивитися в бік експортних поставок.
14.07.2020 17:05
Источник: SEEDS.org.ua
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна