Цінова ситуація на плодоовочевому ринку України

У липні цього року фрукти в Україні подорожчали на 1% у річному вираженні замість звичного зниження в поточному місяці.

Про це йдеться в огляді інфляції департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Ціновий тиск на ринок було викликано негативним впливом погодних умов навесні, що знизило обсяги врожаю, зокрема фруктів (втрата частини врожаю), і дорожчим імпортом», – зазначається в огляді.

При цьому, за розрахунками МЕРТ, у 2017-2019 роках середнє липневе зниження ціни на фрукти становило 4% в річному вираженні.

Також зауважується, що минулого місяця фактор сезонності проявився в зростанні цін на кавуни, оскільки вони, переважно, дешевшають у серпні.

За даними МЕРТ, у липні зросли ціни та на окремі овочі, зокрема на моркву, через перебої в поставках. За 7 місяців поточного року обсяги імпорту овочів групи «морква, ріпа, столові буряки, редька, селера» знизилися в 7,5 разів порівняно з відповідним періодом 2019 року.

Повідомляється, що загалом у липні ціни на більшість овочів залишалися нижче, ніж за аналогічний місяць минулого року, що пояснюється надходженням на ринок нового врожаю. При цьому також зріс імпорт окремих овочів – за 7 місяців 2020 року Україна збільшила закупівлі за кордоном картоплі в 10,7 разів, огірків – на 41,5%, помідорів – майже на 20%.

У МЕРТ також зауважили нетипове зниження цін на м'ясо у минулому місяці, що пов'язано з падінням світових цін на свинину та яловичину.

«Крім того, з-за обмеженого попиту на зовнішніх ринках також і на продукцію птахівництва, відбулося зниження внутрішніх цін на яйця (на 15,1%)», – йдеться в огляді.
19.08.2020 17:41
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости

24.09.2020
Протягом кількох останніх днів цукрові заводи підвищили відпускні ціни на цукор більше ніж на 2 тис. гривень за тонну.
23.09.2020
Вартість землі після відкриття ринку становитиме не менш як 1 тисяча доларів за гектар.
23.09.2020
Тыква в текущем году подорожала почти вдвое из-за снижения урожая на фоне погодных проблем. За килограмм просят до 12 грн.
21.09.2020
В августе 2020 г. индекс цен на агропродукцию в Украине вырос на 13,2% по сравнению с мартом прошлого года.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна