Ціни на українську суницю впали в півтора рази

За останній тиждень ціни на українську суницю впали в півтора рази. Уже сьогодні на гуртових ринках Південної України місцева суниця пропонується по 70-80 грн/кг, повідомляє «Інфо-Шувар».

З цього тижня збирати суницю також розпочали теплиці Закарпатської області, їх ягода на гуртовому ринку «Шувар» у Львові сьогодні пропонується по 90-100 грн/кг.

Аналогічна тенденція  спостерігається по імпортній ягоді, вона за тиждень теж подешевшала в 1,5 рази. Ягоду виробництва Іспанії та Греції на гуртових майданчиках країни продавці пропонують по 90-100 грн/кг.

Продавці на гуртових ринках скаржаться на низький попит. За їх словами, торгівля не пожвавилась навіть після зниження ціни. Вже за тиждень на Півдні країни почнеться збір суниці у відкритому ґрунті, тобто, пропозиція і на ринку суттєво збільшиться, і тиск на ціни посилиться.

Для порівняння, рік тому перша суниця з відкритого ґрунту з’явилась на гуртових ринках країни лише в середині травня, тоді вона коштувала 50-60 грн/кг. Але на відміну від попередніх років, в минулому сезоні мінімальних показників — 20-25 грн/кг — ціни на суницю досягли в кінці травня, а потім почали зростати. За червень 2017 року ціни на суницю зросли в 2 рази, в кінці цього місяця на гуртових ринках країни ягоду можна було купити не дешевше 35-40 грн/кг.

Такий суттєвий стрибок цін був пов’язаний із втратою врожаю в господарствах Центральних та Західних регіонів — через заморозки в кінці травня, пояснюють у «Шуварі».

Втім, це не завадило українським виробникам в 2017 році експортувати 1,8 тис. тонн свіжої суниці і 2,7 тис. тонн замороженої ягоди.
04.05.2018 14:03
Источник: АgroDay
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна