Ціни на помідори б"ють рекорди

На поточному тижні ціни на українські помідори встановили новий рекорд.

Вартість червоних тепличних томатів після подорожчання досягла позначки у 24-30 грн за кг ( 0,8-1,0 EUR за кг), а рожевих та жовтих томатів - 38-40 грн за кг ( 1,2-1,3 EUR за кг). Перший врожай грунтових томатів, які вже почали збирати у південних областях України, фермери пропонують по 15-17 грн за кг ( 0,5-0,56 EUR за кг), такий рівень цін теж є безпрецедентно високим порівняно з минулим роком, коли на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» тепличний і ґрунтовий томат пропонувались мінімум в 2,5-3 рази дешевше.

«Зростання ціни до небачених показників в цьому сезоні пояснюється низкою факторів. По-перше, врожай помідорів страждає через погодні катаклізми. Господарства Закарпаття втратили частину врожаю через масове підтоплення теплиць. На Півдні сезон збирання ґрунтового томату затримується, а постійні перепади погоди сприяють розповсюдженню хвороб і, відповідно, негативно пливають на врожайність. До того ж вже другий рік ми відчуваємо скорочення площ під ґрунтовим томатом, це є наслідком зменшення попиту з боку переробної галузі, яке розпочалось ще 4 роки тому. Попит на ґрунтовий томат в населення теж знижується, українці менше консервують і більше стали їсти свіжих салатів, для яких вони обирають помідори в ідеальному співвідношенні смаку та зовнішнього вигляду. Виростити такий томат у відкритому ґрунті сьогодні дуже важко», - зауважила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За інформацією «Інфо-Шувар», останні два роки на ринку України ціни на томат у липні знижувались, мінімальних показників вони зазвичай досягали в першій половині серпня – сезон активної заготівлі.

Ще одним доказом зменшення внутрішньої пропозиції є дані про міжнародну торгівлю томатами. Так, три сезони поспіль Україна зменшує експорт та впевнено нарощує імпорт помідорів. За перше півріччя поточного року до країни було ввезено 55 тис. т. помідорів, що на 15% більше ніж за відповідний період минулого року та майже вдвічі перевищує обсяг експорту за перші шість місяців 2017 року. Ситуація із експортом зворотна: в першому півріччі 2019 року Україна продала на зовнішньому ринку менше 1 тис. т помідорів, зменшивши втричі показники порівняно з попереднім сезоном і в п’ять разів порівняно з першою половиною 2017 року.
17.07.2019 14:51
Источник: agro-business.com.ua
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна