Ціни на насіннєву цибулю тимчасово "обвалились"

Тиждень тому більшість сортів «сіянки» пропонувались на майданчику ОРСП «Шувар» по 85-90 грн/кг для гуртових покупців і по 100 грн/кг на роздріб.

Сьогодні ціни на насіннєву цибулю знизились до 60-65 грн/кг, повідомляє Інфо-Шувар.

«Поточний обвал ціни на насіннєву цибулю – це наслідок збільшення кількості продавців в Україні на початку сезону. Наші трайдери чудово пам’ятають, як добре вони заробили рік тому, коли ціни на товарну цибулю були рекордними, а попит на «сівок» шаленим. Ті, хто постійно займаються цим бізнесом, в цьому сезоні також збільшили обсяг замовлень в ЄС і, відповідно, зараз пропозиція є значно більшою, ніж зазвичай в цей період», – каже Тетяна Гетьман , керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Рік тому насіннєва цибуля на ОРСП «Шувар» коштувала 57-65 грн/кг, вона почала швидко дорожчати після 20 березня і в кінці квітня 2019 року гуртові ціни сягнули 170-180 грн/кг.

Українські трейдери кажуть, що поточне зниження ціни – це тимчасове явище і вже за кілька тижнів на ринок може повернутись тенденція до подорожчання. Причиною чергової хвили цінового зростання, на думку продавців, може стати по-перше, сезонне зростання попиту, по-друге, девальвація української гривні.

За даними аналітиків найбільший попит на насіннєву цибулю припадаю на другу половину березня. Майже всю насіннєву цибулю Україна імпортує з Польщі та Нідерландів.
11.03.2020 11:22
Источник: УАК
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна