Ціна українських яблук зросла

У цьому сезоні ціна українських яблук зросла, але не досягла рекордного показника. Про це повідомляють аналітики «Інфо-Шувар».

Станом на 4 жовтня найпопулярніші сорти яблук коштують мінімум в 1,5 рази дорожче, ніж рік тому, хоча у порівнянні із початком жовтня 2017 р. поточні ціни все ще є нижчими в середньому на 12%.

Станом на початок жовтня 2019 р. порівняно із минулим роком найбільше зростання ціни зафіксовано на яблука сорту Ліголь, рік тому він коштував у 2 рази дешевше. На 70% та 80% за рік подорожчали сорти Чемпіон та Декоста.

«Зростання ціни пов’язане із меншим врожаєм яблука, втім ціни не вплинули на попит, він залишається задовільним. Це створює непогані умови для заробітку українським трейдерам, їх кількість помітно збільшилась на гуртових ринках України», — повідомила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За її словами, попри зростання ціни, майже всі яблука на ринку мають українське походження. Для імпорту поки що передумов немає, у сусідній Польщі яблуко в цьому році теж подорожчало і зараз його ціна співставна із ціною українського яблука.

«У серпні ми прогнозували зниження врожаю українського яблука на 7% і тоді мова не йшла про критичне падіння валового збору. Але згідно прогнозу, оновленому на початок жовтня, в 2019 р. в Україні зберуть приблизно 1 млн т яблука, тобто мова йде про падіння врожаю одразу на 30%», — зазначив керівник проекту «Fruit-inform» Олександр Хорєв.

За його словами, ситуація із товарністю ще гірша, деякі українські господарства недоберуть 50-70% якісного яблука. Це може негативно вплинути на експорт, який активно зростав останні кілька сезонів.

Згідно прогнозам WAPA, в Польщі врожай яблука у 2019 р. буде на 44% нижчим, ніж рік тому, і на 30% меншим у порівняні із середнім показником за попередні 3 сезони. Але загалом в ЄС врожай впаде лише на 20% до 10,5 млн т і буде на 15% більшим ніж у неврожайному 2017 р.
07.10.2019 11:31
Источник: kurkul.com
Похожие новости

10.10.2019
Актуальні ціни з українських супермаркетів - це 7-10 гривень за кілограм. На зиму і весну прогнозують символічне подорожчання – максимум 8 гривень за кілограм.
09.10.2019
Останнім часом прослідковується така ситуація, що в Європі ціна на цукор знижується, а в Україні - навпаки, зростає.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна