Чому українське яблуко нового врожаю таке дороге?

В українських супермаркетах і на базарах з’явилися перші яблука нового врожаю. Однак ціна їх зовсім не тішить око простих українців – вартість плодів істотно перевищує очікування.

Варто зазначити, що перші партії яблук нового врожаю відвантажуються значно дешевше, ніж імпортні – в середньому по 20 грн/кг, повідомляють оператори ринку. Водночас їх ціна практично в 2 рази вища, ніж на перші партії яблук ранніх сортів роком раніше.

“На сьогоднішній день ціни на яблука на українському ринку в кілька разів вищі, ніж у аналогічний період минулого року.

Якщо в середині липня 2019 року ці фрукти в середньому реалізовувалися по 10-11 грн/кг, то на сьогоднішній день середня оптова ціна коливається в межах 30 грн/кг”, – розповів в ексклюзивному коментарі для SEEDSвиконавчий директор Української плодоовочевої асоціації Семен Крамаренко.

До того ж, ранні яблука сьогодні пропонуються лише невеликими обсягами. Помітне збільшення пропозиції оператори ринку очікують тільки у найближчі кілька тижнів.

Нині ж українське яблуко нового врожаю в супермаркетах можна зустріти від 35 грн/кг.

Такий високий рівень цін цьогоріч пояснюється одразу кількома факторами.

По-перше, в 2019 році урожай яблук в Україні знизився в середньому на 20-25%, що в свою чергу вплинуло на пропозиції на ринку, кажуть експерти ринку.

По-друге, в минулому сезоні була велика кількість неякісної продукції, яку фермери прагнули реалізувати в найкоротші терміни.

Ще одним фактором, який вплинув на ціноутворення стало підвищення споживання яблук під час карантину, в наслідок чого запаси яблук в українських сховищах практично закінчилися ще в квітні, відзначають виробники.

Свій внесок у високий рівень цін на яблука внесли затримка сезону і зниження виробництва ягід та кісточкових, що в свою чергу позначилося на їх ціні, зазначають експерти ринку.
14.07.2020 16:58
Источник: SEEDS.org.ua
Похожие новости

02.12.2021
Цены на кофе достигли 10-летнего максимума и будут расти далее.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна