Чому дешевшає мед в Україні?

Основні чинники, що впливають на зниження ціни на мед в Україні, – це світові тенденції та зміцнення гривні. Про це повідомив віцепрезидент Спілки пасічників України з міжнародних питань Андрій Бажин.

За його словами, для експортерів ця ситуація дуже невигідна, бо якщо курс валюти падає навіть на 1 гривню – це мінус 4 євроценти з кожного євро, які ми отримуємо. Тобто наші контракти вже зараз стали збитковими.

«Щодо світових тенденцій, то хочу розповісти цікаву історію. Щойно ми повернулися з Апімондії (міжнародний бджільницький конгрес), який проходив у Канаді. Там вперше за всю історію провели свій аналіз меду, зразки якого подали на конкурс. І виявилося, що 46% меду не пройшло атестацію через низьку якість і фальсифікацію. Одразу скажу, що український мед пройшов атестацію. Тобто у світі спостерігається ніби перевиробництво меду, через що падає ціна. Проте це більшою мірою не мед, а фальсифікат», – зазначив Андрій Бажин.

За його словами, в Україні не фальсифікують мед, але світовий тренд зачіпає і нас. Експерт вважає, що протягом наступних двох роки усі питання з фальсифікацією у світі будуть вирішені.йф
26.09.2019 11:41
Источник: AgroNews.ua
Похожие новости


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна