Пост-реліз V Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство»

21 травня в «Українському домі» (м. Київ) відбулася подія, яка щороку цікавить не лише вітчизняних спеціалістів, а й тих, хто долає сотні тисяч кілометрів, щоб її відвідати. П’ятий, ювілейний, Міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство», цього року об’єднав понад 350 зацікавлених у розвитку українського свинарства учасників: керівників і спеціалістів свиногосподарств, представників переробних підприємств, комерційних та консалтингових компаній, фінансових та юридичних установ, інформаційних агентств тощо.

Учасниками заходу стали свинарі з господарств з усіх регіонів України: ПАТ «Агрокомбінат «Калита», ТОВ НВП «Глобинський свинокомплекс», ПрАТ «АПК-ІНВЕСТ», KSG Agro, ТОВ «Агропрайм Холдинг», ТОВ «Серволюкс-Генетик», ТОВ «Деміс-Агро», СТОВ «Нива Переяславщини», СТОВ «Агрофірма «Маяк», ПП «Аграрна компанія 2004», ТОВ «Агро-Союз», ТОВ «Галичина-Захід», ТОВ «АМО-К», ТЗОВ «Агроситниця», ПАП «Агропродсервіс», ЗАТ «Фрідом Фарм Бекон», ТОВ «Чорнобайм’ясо», ТОВ СП «Агродім», СТОВ «Добробут-агро», ТзОВ «Віра-1», ПП «Сигма», Корпорація «Агро-Овен», ТОВ «Лан», ТОВ «Лебідь-Агро», ТОВ «Колос-Євросвинка», Корпорація ТОВ «Докучаївські чорноземи», ТОВ НВП «Агролугань», ІП «Ліга», ФГ «Шубське», ТОВ «Ідекс-Продакшн», ДП «Чайка», ПрАТ «Племінний Завод “Агро-Регіон”», ТОВ «Велес-Крим», ФГ «Млинівська чайка», ПАТ «Свіжачок», ТОВ «Прок-2005», СТОВ АФ «АгроРось», ФГ «Ланагропрод», ТОВ «Агрофірма «Дзержинець», ФГ «Пролісок» та багатьох інших.

Вже вкотре традиційного організатора конгресу, консалтингову компанію «Дикун», підтримала Асоціація свинарів України (АСУ). Проведення заходу стало можливим завдяки сприянню таких компаній: ексклюзивного спонсора конгресу ТОВ «БД АГРІКАЛЧЕ УКРАЇНА», ветеринарного партнера — «Берінгер Інгельхай», спеціальних спонсорів — Breeders of Denmark та AgroSoft, партнера конгресу — ТОВ «Біомін Україна» та спонсорів — Biochem, ДП «Оллтек-Україна», DanBred International, представництва «Інтервет Ейдженсіз Б.В.» в Україні, представництва «Бройєр Штальтехнік», ТОВ «КРКА УКРАЇНА», ТОВ «Полнет-Україна», ТОВ «Ветфактор», ТОВ «Тандем-2002», компанії Hermitage Genetics, ТОВ «Серволюкс-Генетик», ТОВ «Зоетіс Україна», ТОВ «БАСФ СЕ», АСК «ІНГО Україна», ПП «Фенікс Агро».

 

Після того, як директор компанії-організатора Андрій Дикун виступив із вітальним словом та прозвучали звуки гімну, почалася загальна для учасників конгресу секція «Аналітика галузі». Про стан та перспективи розвитку свинарства України та світу детально розповів Артур Лоза, президент АСУ, зробивши акцент на стратегічній важливості розвитку галузі в Україні у розрізі світового зростання попиту на свинину. На питанні державної підтримки галузі свинарства України зупинився директор департаменту тваринництва при МінагроАндрій Гетя.

 

Друга частина секції пройшла у вигляді дискусійного раунду «Сценарії розвитку галузі свинарства» за участю директора департаменту тваринництва при Мінагро Андрія Геті, в.о. директора департаментуветеринарної медицини Олександра Вержиховського, президента АСУ Артура Лози, першого заступника генерального директора ТОВ «Галичина-Захід» Андрія Талами та представника юридичної фірми «ОМП» Миколи Чемезова. Кожен з учасників мав можливість поставити наболілі запитання, звернути увагу на проблеми, які гальмують розвиток свинарства в Україні, обговорити стратегії розвитку та участь держави у цьому процесі.

Заключною нотою спільної секції конгресу стало відзначення кращих свиногосподарства України пам’ятними нагородами «Лідер галузі-2013». Аналітичний відділ компанії «Дикун» спільно із експертною радою конгресу проаналізували результати маркетингових досліджень і рейтингів господарств за останній рік та виділили тих, що вирізняються стрімкими темпами розвитку, інтенсивністю й ефективністю виробництва, найбільшими обсягами виробленої продукції, залученням інноваційних технологій, а також амбітними планами на майбутнє. Серед переможців — ПрАТ «АПК-ІНВЕСТ» (Донецька обл.), ТОВ НВП «Глобинський свинокомплекс» (Полтавська обл.), ПАТ «Агрокомбінат “Калита”» (Київська обл.), ТОВ СП «Нива Переяславщини» (Київська обл.),  ПАП «Агропродсервіс» (Тернопільська обл.), ПАТ «Агрокомбінат “Слобожанський”» (Харківська обл.), ТОВ «Галичина Захід» (Львівська обл.), ПП «Агарна компанія 2004» (Хмельницька обл.), ТОВ «Селекційний центр свинарства» (Київська обл.), СТОВ «Маяк» (Черкаська обл.).

Після невеликої перерви робота конгресу тривала у трьох паралельних секціях. Так, роботу секції «Управління та фінанси» відкрив незалежний консультант із управління свинокомплексами Саймон Грей (Великобританія), який розповів про основні точки контролю ефективної роботи господарства. Не менш жвавий інтерес та запитання викликала доповідь провідного консультанта комітету зі свинарства DLG (Німецьке сільськогосподарське товариство, Німеччина) доктора Дірка Гессе. Лектор поділився основними економічними, технологічними та ветеринарними секретами лідерів свинарства Німеччини. Про важливість правильної організації роботи господарства у закритому стаді розповів незалежний консультант зі свинарства Геннадій Чернецький (Україна). Доповідач наголосив, що для вирішення основного завдання оптимізації — підвищення рівня продуктивності стада — оптимальним може стати програма розведення свиней у закритому стаді материнської лінії BLUP. Роботу секції продовжив незалежний консультант зі свинарства Джон Карр(Великобританія), який поділився досвідом, як правильно організувати рух стада на свинокомплексі, орієнтуючись на  два основні показники його ефективності — кількість м’яса, реалізованого на переробку, та розміри ферми.

Наступну частину управлінської секції конгресу присвятили не менш важливим для керівників юридичним питанням. Так, Микола Орлов (юридична фірма «ОМП») під час своєї доповіді пояснив, чого очікують від агробізнесу інвестори та кредитори, а також відкрив секрети залучення фінансування у 2013-му році. Продовжив «марафон» Микола Чемезов (юридична фірма «ОМП»), який поділився із аудиторією юридичними тонкощами купівлі сільськогосподарських підприємств, детально зупинившись на критеріях оцінки земельного банку, особливостях формування ціни на землю сільськогосподарського призначення, техніку, інфраструктуру та інші активи. Завершила роботу секції презентація про актуальні проблеми правозастосування у тваринництві та варіанти їх вирішення, презентована радником DanevychLawFirmМаксимом Сисоєвим (Україна). Основні акценти доповідач розставив на особливостях поставки поголів’я, проблемах використання природних надр Землі та наболілому «зеленому» тарифі.

Як відомо, найбільшу частку у структурі собівартості виробництва свинини займають корми, тому секцію «Технології виробництва»цього року відкрив технічний спеціаліст компанії DupontДанко Вуйошевіч, поділившись, як правильно здійснювати аналіз кормових інгредієнтів і протидіяти істотній різниці в їхній якості. Великий інтерес аудиторії викликала доповідь дипломованого інженера з компанії «Бройєер Гмбх» Юргена Кьоінга(Німеччина), який порівняв ефективність різних технологій контролю мікроклімату у боротьбі зі спекою. Обговорення питань, пов’язаних із годівлею, продовжили спеціалісти з годівлі д-р Альфонс Хесекер (Німеччина), який розповів про вплив організації годівлі на ефективність відгодівлі свиней, та Пітер Смід(Голландія) — зупинився на тонкощах використання престартерів. Технічний консультантКарстен Шмідт (Німеччина) розповів про альтернативи традиційним ячменю та пшениці — жито, тритикале та консервовані зернові.

Цьогорічною новинкою секції стали два майстер-класивід українських спеціалістів. Незалежний консультант із кормовиробництва Володимир Ярошенко продемонстрував учасникам секції різні способи контролю якості вхідної сировини для кормів. А головний технолог ТОВ «Серволюкс-Генетик» Вікторія Пилипець-Романюк, використовуючи електронний мікроскоп, навчила, як правильно оцінити якість сперми і на що при цьому варто звернути особливу увагу.

Насиченою була програма і секції «Ветеринарія».Віталій Піотрович (к.в.н., консультант зі свинарства, Україна) та Ілля Волков (к.в.н., Росія) свою презентацію присвятили взаємозв’язку правильної діагностики і ефективної профілактики захворювань свиней. Доповідачі детально зупинилися на методиці та особливостях проведення серологічних тестів, і, розглянувши чимало практичних прикладів, навчили, як з їхньою допомогою уникнути помилок при встановленні діагнозу. Оскільки вакцинування — тема надзвичайна актуальна для всіх свиногосподарств, на проблемні запитання, пов’язані з нею, відповідали доктор Петра Маас (керівник Міжнародного технічного відділу «Берінгер Інгельхайм», Німеччина) та Костянтин Костюшкевич(консультант із ветеринарних питань «Берінгер Інгельхайм РЦВ ГмбХ енд КГ», Україна). Доповідачі пояснили, коли і за яких умов потрібно вакцинувати свинопоголів’я, щоб отримати максимальний ефект, проілюструвавши теоретичний матеріал прикладами з конкретних ферм. Особливу увагу ветеринарів привернула розкрита доктором Петрою Маас проблема змішування вакцин: вона розвіяла неправдиві міфи та розказала, які вакцини можна змішувати і як це зробити правильно. Не менш цікавою була доповідь консультанта відділу свинарства ТОВ «Ветфактор» Ольги Бех, яка представила важливу інформацію про шлунково-кишкові хвороби свиней на дорощуванні та відгодівлі, проілюструвавши її фотографіями та статистичними даними. Д-р Джон Карр, ветеринар міжнародного рівня, наголосив на тому, що завдання кожного лікаря ветеринарної медицини — не лікувати тварин, а запобігти виникненню хвороби. Доповідач поділився секретами ефективної профілактики, зробивши акцент на проблемних місцях більшості свиноферм.

Для учасників секції «Ветеринарія» вперше провели 2 майстер-класи. Так, Олексій Шептуха (к.в.н., лікар ветеринарної медицини компанії Zoetis Ukraine) презентував слухачам розроблену і апробовану на багатьох господарствах методику експрес-реєстрації різних органопатологій — протокол патанатомічного розтину. А після того, як учасники переглянули відео патрозтину трупа свині, та почули вагомі зауваження й коментарі доповідача, у більшості, без сумнівів, виникло бажання й самим попрактикуватися! Ще один майстер-клас, проведений Олександром Бабанем (к.в.н., доцента БДАУ), продемонстрував можливості використання приладів УЗД у свинарстві, зокрема для діагностики поросності, гінекологічних та антропологічних проблем, а також для прогнозування відтворною функції свиноматок і перевірки кнурів-плідників. Доповідач «розворушив» ветеринарів запитаннями про їхній досвід роботи з УЗД-приладами, а більшість слайдів презентації були підібрані так, щоб присутні не тільки могли самостійно визначити, на якому із зображень є проблема, а й спробували пояснити, у чому вона полягає. Тому практичні знання учасникам секції забезпечено!

Крім того, під час ювілейного конгресу на дегустації, яка вже стала гарною традицією, свої м’ясопродукти представили: ПАТ «Переяславський ЕКХП» (ТМ «П’ятачок»), ВТП «Чайка» (ТМ «Чайка»), СТОВ «Агрофірма «Маяк», ТОВ «НВП Глобинський свинокомплекс» та Салтівський м’ясокомбінат.

 

Організатори заходу обіцяють, що і наступний VI Міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство» буде не менш цікавим і запрошують відвідати його у 2014 році!
Дата начала: 21.05.2013 00:00
Дата завершения: 21.05.2013 00:00
Место проведения: м. Київ, вул. Хрещатик, 2, ДП «Український Дім»
Похожие ВЫСТАВКИ

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна