// 
ukrapk

Введите логин (E-Mail) и пароль
Войти
Забыли пароль?
Отменить
ukrapk
ukrapk

ukrapk

Корови в прохолоді плідніють: як боротися з тепловим стресом та отримувати тільних корів у літній час

       Літо є важким часом для вашого стада. Коли піднімається температура, корови менше їдять, чують жуйку та лежать, що негативно впливає на їхнє почуття комфорту, продуктивність та відтворення. Ось декілька способів боротьби з тепловим стресом у вашому стаді:


1. Тримайте тварин напоєними – В період теплового стресу корови питимуть на 30% більше води. Уникайте зневоднення, надавши тваринам легкий доступ до прохолодного та чистого джерела води. Забезпечте, щонайменше, 1 метр довжини корита на кожні 15-20 корів. Додатково до поїлок в корівнику або на пасовищі вода має бути доступною для корів при виході з дійної зали.


2. Зробіть навіс – Навіс є недорогим способом надати коровам захист від сонця. Впевніться, що крови мають доступ до затінку. Ви також можете використати тканину, щоб закрити від сонця певні ділянки.


3. Встановіть вентилятори та бризкалки – Коли разом з вентиляторами застосовуються бризкалки, вода на шкірі корів та рух повітря від вентиляторів охолоджують тварин. Вентилятори та бризкалки, встановлені біля годівниць, сприяють апетиту. Вони також корисні в накопичувачі: корови створюють тепло, коли вони скупчені разом, чекаючи на дійку.


4. Уникайте надмірно скупченості – Як і в накопичувачі, температура тіла корів може збільшити тепловий стрес. Обмежте надмірну скупченість, щоб покращити рух повітря. Наповненість приміщення не повинна перевищувати 120%, тобто, якщо у вас в загоні 120 корів, то у ньому повинно бути, щонайменше, 100 місць.


5. Увага годівлі – Підтримуйте споживання корму, забезпечивши збалансований раціон з більшою енергетичною щільністю та фуражами високої якості, а також годуйте у більш прохолодний час впродовж дня.


       В періоди теплового стресу може бути досить складно отримати тільність у корів, тому що в цей час складніше виявити охоту, а корови є менш схильними до запліднення. Наряду з тим, що вище згадувались стратегії зменшення впливу спеки, які можна застосувати для покращення відтворення у корів, які підпали під тепловий стрес, ви також матимете кращі шанси отримати тільних корів шляхом підбору бугаїв з більш високими оцінками по запліднюючій здатності та коефіцієнту тільності дочок. Відбір бугаїв з високою оцінкою SCR (запліднююча здатність плідника) є чудовою стратегією, щоб перемогти низьку плідність корів у тепловому стресі.Що таке SCR?

 


       SCR – це показник запліднюючої здатності бугая-плідника та його здатності створювати тільності. Негативна величина SCR означає, що бугай є нижчим за середнє у створюванні тільностей, а показник SCR у 1.0 показує, що бугай є вищим за середнє та на 1% кращим у створюванні тільностей. Наприклад, у стаді з рівнем запліднюваності у 35% використовують бугаїв із середньою оцінкою SCR. А бугай з оцінкою SCR+2.0 має підвищити цей показник до 37%. Бугаї компанії World Wide Sires Ltd (США), ексклюзивним представником якої в Україні є ТОВ «Українські ферми», пропонують вам відмінні оцінки SCR, які вам необхідні, щоб вирішити репродуктивні питання улітку.
Похожие статьи

Завезен из Америки. Это верховой рыхлокустовый многолетний злак. Листья плоские, тонкие, узкие, от светло до темно-зеленой окраски, мягкие или шероховатые, язычок короткий. Соцветие — колос прямой, рыхлый, двусторонний, длиной 10—15 см. Колоски безостые, 2—3 цветковые, слабо сжатые, почти сидячие, прикрепленные к стержню боком. Колосковые чешуи ланцетовидные, продолговатые, шероховатые, без поперечной бороздки, семена слабо вогнутые с внутренней стороны, поверху волосистые, при созревании не опадают.
29.08.2015

Гречиха - это один из полезнейших продуктов для здоровья человека. В ней содержится колоссальное количество витаминов, микроэлементов и белков.

03.05.2012
Мировой рынок постепенно осваивают китайские товары, которые поражают своей уникальностью. Это дошло и до огородничества, где уже многие успели попробовать в действии гибридные китайские сорта огурцов.
03.11.2016
Эти птицы имеют большую голову с характерной шишкой на ней, массивное туловище и белое оперение.
26.05.2017
Прежде чем безжалостно выпалывать сорняки (особенно использовать химическую обработку), подумайте: почему они выросли именно на этом месте и так ли нужно уничтожать их подчистую. Они могут указывать на то, что на каком-то месте участка есть дисбаланс, например, чрезмерное превышение одного какого либо химического элемента или его недостаток, уплотнение земли, обеднение микрофлоры и микрофауны.
18.12.2016


Последние новости

Последние выставки