Альтернатива кастрації поросят

Загальновідомо, що м’ясо від некастрованих кабанів може мати досить неприємний запах або смак. Під час нещодавнього веб-семінару, організованого групою Innovative Approaches for Pork Production with Entire Males (IPEMA), органом, який підтримується ЄС з метою вивчення різних методів покращення благополуччя свиней, було запропоновано ряд альтернативних варіантів хірургічної кастрації поросят.

Кастровані свині чоловічої статі перетворюють корм на м’ясо менш ефективно, ніж цілі самці, але процес хірургічної кастрації без полегшення болю є болючим для тварини. У Європі зростає консенсус щодо того, що цей процес слід припинити, віддаючи перевагу іншому підходу. Всього доступні 4 різні альтернативи, включаючи хірургічну кастрацію з застосуванням знеболювальних, імунокастрацію та просто залишення тварин цілими самцями.

IPEMA класифікує хірургічну кастрацію з застосуванням знеболювальних препаратів тимчасовим рішенням, яке є неефективним та збільшує витрати. Зосередившись на двох інших альтернативах, організація виявила, що крім погіршення якості м’яса некастрованих кабанів, відмова від здійснення цієї процедури призводить до погіршення поведінки та підвищення агресивності тварин.

Одним із способів, який дозволяє не каструвати кабанів та зберігати якість м’яса є введення вакцини, що пригнічує вироблення стероїдів – це так звана імунокастрація.

Є низка питань, пов’язаних з імунокастрацією, включаючи стрес під час вакцинації, і деякі занепокоєння щодо якості м’яса залежно від проміжку часу від другої вакцинації до моменту забою.

Ще однією альтернативою є генетичні зміни та селекція, що дозволить пригнітити вироблення гормонів організмом кабанів. Утім, такі методи є досить дорогими і недостатньо дослідженими.
18.09.2020 09:13
Источник: AGRI-GATOR
Похожие статьи

28.01.2018
Забур’яненість посівів продовжує залишатися однією із найбільших проблем в аграрному виробництві. Внаслідок неефективного здійснення заходів контролю бур’янів сільськогосподарські виробники зерна втрачали 10–20% урожаю, а на надміру засмічених площах ці втрати збільшувалися в 1,5–2,0 разів.
26.02.2017
Для того чтобы озимая пшеница хорошо росла и развивалась нужно подобрать соответствующую площадь питания, на которой будет в достатке и микроэлементов и воды для вегетативной массы и образования зерна.
03.07.2017
Кизил - морозо и засухоустойчивый кустарник, который не предъявляет особых требований к состоянию почвы. Кизил обладает массой полезных качеств и свойств, им например успешно лечатся от геморроя (простите уж за такие подробности на дачном сайте), как сушеный так и варенье из него обладает вяжущими свойствами и конечно потрясающим вкусом.
31.12.2017
Тот, кто занимается посадкой огородных культур, уже убедились, что для хорошего урожая необходимо проявлять должный уход и внимание, как почве, так и растениям. В первую очередь нужно научиться вовремя обрабатывать культуры от паразитов и грибковых заболеваний. Самым популярным средством, и в то же время, доступным, является медный купорос. Необходимо только научиться его правильно разводить. Для каждого случая нужна определенная пропорция.
02.01.2017
Перед тем, как начать строить теплицу весьма немаловажно правильно определить не только тип и размеры теплицы, но и то, каким образом расположить её на приусадебном участке. От правильного выбора зависит очень многое: условия освещения солнцем, теплосбережение и удобство работы в теплице.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна