Альтернатива кастрації поросят

Загальновідомо, що м’ясо від некастрованих кабанів може мати досить неприємний запах або смак. Під час нещодавнього веб-семінару, організованого групою Innovative Approaches for Pork Production with Entire Males (IPEMA), органом, який підтримується ЄС з метою вивчення різних методів покращення благополуччя свиней, було запропоновано ряд альтернативних варіантів хірургічної кастрації поросят.

Кастровані свині чоловічої статі перетворюють корм на м’ясо менш ефективно, ніж цілі самці, але процес хірургічної кастрації без полегшення болю є болючим для тварини. У Європі зростає консенсус щодо того, що цей процес слід припинити, віддаючи перевагу іншому підходу. Всього доступні 4 різні альтернативи, включаючи хірургічну кастрацію з застосуванням знеболювальних, імунокастрацію та просто залишення тварин цілими самцями.

IPEMA класифікує хірургічну кастрацію з застосуванням знеболювальних препаратів тимчасовим рішенням, яке є неефективним та збільшує витрати. Зосередившись на двох інших альтернативах, організація виявила, що крім погіршення якості м’яса некастрованих кабанів, відмова від здійснення цієї процедури призводить до погіршення поведінки та підвищення агресивності тварин.

Одним із способів, який дозволяє не каструвати кабанів та зберігати якість м’яса є введення вакцини, що пригнічує вироблення стероїдів – це так звана імунокастрація.

Є низка питань, пов’язаних з імунокастрацією, включаючи стрес під час вакцинації, і деякі занепокоєння щодо якості м’яса залежно від проміжку часу від другої вакцинації до моменту забою.

Ще однією альтернативою є генетичні зміни та селекція, що дозволить пригнітити вироблення гормонів організмом кабанів. Утім, такі методи є досить дорогими і недостатньо дослідженими.
18.09.2020 09:13
Источник: AGRI-GATOR
Похожие статьи

27.06.2017
Андалузская порода лошадей получилась от скрещивания лошадей иберийских с берберийскими.
22.09.2017
Традиционно на нашей кухне всегда присутствует не так уж много специй. Это, как правило, петрушка, укроп, кориандр и перец. Изредка встречается базилик.
25.10.2010

Крупная черная порода выведена в Англии во второй половине XIX столетия скрещиванием местных длинноухих свиней с неаполитанскими и китайскими.

07.09.2016
Крыжовник достаточно популярная ягодная культура на огородах нашей страны. Данная ягода очень полезна для здоровья человека. Крыжовник в своём составе содержит очень большое количество витаминов, в частности витамина C.
23.07.2016
Помидоры сливовидной формы, или как их еще называют «сливки», давно полюбились огородникам. По вкусу они напоминают малюток-черри, но отличаются большей урожайностью. Плоды «сливок» созревают дружно. В зависимости от сорта они имеют розовый, оранжевый или красный цвет.
 

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна