Альтернатива кастрації поросят

Загальновідомо, що м’ясо від некастрованих кабанів може мати досить неприємний запах або смак. Під час нещодавнього веб-семінару, організованого групою Innovative Approaches for Pork Production with Entire Males (IPEMA), органом, який підтримується ЄС з метою вивчення різних методів покращення благополуччя свиней, було запропоновано ряд альтернативних варіантів хірургічної кастрації поросят.

Кастровані свині чоловічої статі перетворюють корм на м’ясо менш ефективно, ніж цілі самці, але процес хірургічної кастрації без полегшення болю є болючим для тварини. У Європі зростає консенсус щодо того, що цей процес слід припинити, віддаючи перевагу іншому підходу. Всього доступні 4 різні альтернативи, включаючи хірургічну кастрацію з застосуванням знеболювальних, імунокастрацію та просто залишення тварин цілими самцями.

IPEMA класифікує хірургічну кастрацію з застосуванням знеболювальних препаратів тимчасовим рішенням, яке є неефективним та збільшує витрати. Зосередившись на двох інших альтернативах, організація виявила, що крім погіршення якості м’яса некастрованих кабанів, відмова від здійснення цієї процедури призводить до погіршення поведінки та підвищення агресивності тварин.

Одним із способів, який дозволяє не каструвати кабанів та зберігати якість м’яса є введення вакцини, що пригнічує вироблення стероїдів – це так звана імунокастрація.

Є низка питань, пов’язаних з імунокастрацією, включаючи стрес під час вакцинації, і деякі занепокоєння щодо якості м’яса залежно від проміжку часу від другої вакцинації до моменту забою.

Ще однією альтернативою є генетичні зміни та селекція, що дозволить пригнітити вироблення гормонів організмом кабанів. Утім, такі методи є досить дорогими і недостатньо дослідженими.
18.09.2020 09:13
Источник: AGRI-GATOR
Похожие статьи

08.05.2017
Одни из наиболее красивых и эффектных жителей наших комнат - бегонии.
28.01.2017
Препараты из каменной муки пагубно действуют только на вредителей и возбудителей болезней и при этом безопасны для любых растений и окружающей среды. Благодаря этим свойствам каменная мука обретает все большую популярность среди огородников.
03.06.2015
Цитрусовые принадлежат к семейству рутовых и выделяются в отдельное подсемейство. Плоды этих растений богаты витамином C, органическими кислотами, минеральными солями. Это хорошие антибактериальные, противогрибковые и антисептические средства.
09.03.2017
Практически все любят сладкую сочную ягоду-клубнику. И выращивают эту чудо ягоду в разных климатических зонах, различными способами и на различных почвах.
27.02.2018
Весна – пора цветения, романтики и журчащих ручьев. Но для опытных садоводов и огородников это сезон посева овощей, высадки деревьев и кустарников, подготовки теплиц, внесения удобрений в почву и в целом уборки на участке.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна