Альтернатива кастрації поросят

Загальновідомо, що м’ясо від некастрованих кабанів може мати досить неприємний запах або смак. Під час нещодавнього веб-семінару, організованого групою Innovative Approaches for Pork Production with Entire Males (IPEMA), органом, який підтримується ЄС з метою вивчення різних методів покращення благополуччя свиней, було запропоновано ряд альтернативних варіантів хірургічної кастрації поросят.

Кастровані свині чоловічої статі перетворюють корм на м’ясо менш ефективно, ніж цілі самці, але процес хірургічної кастрації без полегшення болю є болючим для тварини. У Європі зростає консенсус щодо того, що цей процес слід припинити, віддаючи перевагу іншому підходу. Всього доступні 4 різні альтернативи, включаючи хірургічну кастрацію з застосуванням знеболювальних, імунокастрацію та просто залишення тварин цілими самцями.

IPEMA класифікує хірургічну кастрацію з застосуванням знеболювальних препаратів тимчасовим рішенням, яке є неефективним та збільшує витрати. Зосередившись на двох інших альтернативах, організація виявила, що крім погіршення якості м’яса некастрованих кабанів, відмова від здійснення цієї процедури призводить до погіршення поведінки та підвищення агресивності тварин.

Одним із способів, який дозволяє не каструвати кабанів та зберігати якість м’яса є введення вакцини, що пригнічує вироблення стероїдів – це так звана імунокастрація.

Є низка питань, пов’язаних з імунокастрацією, включаючи стрес під час вакцинації, і деякі занепокоєння щодо якості м’яса залежно від проміжку часу від другої вакцинації до моменту забою.

Ще однією альтернативою є генетичні зміни та селекція, що дозволить пригнітити вироблення гормонів організмом кабанів. Утім, такі методи є досить дорогими і недостатньо дослідженими.
18.09.2020 09:13
Источник: AGRI-GATOR
Похожие статьи

30.01.2018
Каждый летний сезон желающих заняться птицеводством, и в частности, выращиванием бройлеров, становится все больше. Эта тенденция не может не радовать, однако стоит отметить, что начинать именно с бройлеров, немного сложновато. Да, эта птица быстро растет, но, с другой стороны, и требует особого ухода.
23.12.2016
Огурец как культура пришёл к нам из страны вечного лета - Индии.
03.12.2017
Понос у гусят является опасным заболеванием, так как их организм ещё не имеет устойчивого иммунитета и слишком слаб для того, чтобы самостоятельно противостоять отрицательным факторам окружающей среды. Понос может проявляться и в качестве отдельной специфической реакции на раздражители, и как симптом других серьёзных заболеваний.
03.08.2017
Литопс - удивительное суккулентное растение семейства аизооновых, поражающее многообразием форм, необычной внешностью и яркими цветами, похожими на ромашки.
16.11.2012
Среди всех домашних животных свиньи это самые продуктивные животные если учитывать то сколько мяса они дают и как быстро они его наращивают

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна