Альтернатива кастрації поросят

Загальновідомо, що м’ясо від некастрованих кабанів може мати досить неприємний запах або смак. Під час нещодавнього веб-семінару, організованого групою Innovative Approaches for Pork Production with Entire Males (IPEMA), органом, який підтримується ЄС з метою вивчення різних методів покращення благополуччя свиней, було запропоновано ряд альтернативних варіантів хірургічної кастрації поросят.

Кастровані свині чоловічої статі перетворюють корм на м’ясо менш ефективно, ніж цілі самці, але процес хірургічної кастрації без полегшення болю є болючим для тварини. У Європі зростає консенсус щодо того, що цей процес слід припинити, віддаючи перевагу іншому підходу. Всього доступні 4 різні альтернативи, включаючи хірургічну кастрацію з застосуванням знеболювальних, імунокастрацію та просто залишення тварин цілими самцями.

IPEMA класифікує хірургічну кастрацію з застосуванням знеболювальних препаратів тимчасовим рішенням, яке є неефективним та збільшує витрати. Зосередившись на двох інших альтернативах, організація виявила, що крім погіршення якості м’яса некастрованих кабанів, відмова від здійснення цієї процедури призводить до погіршення поведінки та підвищення агресивності тварин.

Одним із способів, який дозволяє не каструвати кабанів та зберігати якість м’яса є введення вакцини, що пригнічує вироблення стероїдів – це так звана імунокастрація.

Є низка питань, пов’язаних з імунокастрацією, включаючи стрес під час вакцинації, і деякі занепокоєння щодо якості м’яса залежно від проміжку часу від другої вакцинації до моменту забою.

Ще однією альтернативою є генетичні зміни та селекція, що дозволить пригнітити вироблення гормонів організмом кабанів. Утім, такі методи є досить дорогими і недостатньо дослідженими.
18.09.2020 09:13
Источник: AGRI-GATOR
Похожие статьи

14.05.2017
В годы с влажной холодной весной на листьях груши появляются пятна желтовато-зеленого, желтовато-оранжевого цвета, которые позже (в июле-августе) окрашиваются в гранатово-красный.
23.01.2017
Кольраби - одна из наиболее раннеспелых разновидностей капусты. Кольраби выращивают на легких почвах с большим содержанием органики.
02.12.2017
Автополив цветов — довольно удобная система, которая позволяет заботиться о растениях даже во время отсутствия хозяев дома. На сегодняшний день во многих специализированных магазинах можно найти такое устройство. Оно подходит для комнатных растений, обеспечивает необходимую влагу и предотвращает гибель цветов.Автополив цветов — довольно удобная система, которая позволяет заботиться о растениях даже во время отсутствия хозяев дома. На сегодняшний день во многих специализированных магазинах можно найти такое устройство. Оно подходит для комнатных растений, обеспечивает необходимую влагу и предотвращает гибель цветов.
01.08.2017
Фазан птица известная и в сознании большинства людей ассоциируется или с охотой или с каким-то пиршествами, то есть деликатесными блюдами.
02.01.2017
Самый ранний срок внесения удобрений под виноград – ранняя весна, когда у растения начинается период сокодвижения. Именно в это время корни винограда подают в куст наибольшее количество пасоки (сок виноградной лозы), насыщенной питательными веществами.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна