
Агрохімікати розглядаються як засіб поліпшення технології виробництва сільськогосподарських культур. Використання балансу, оптимальні дози, правильний метод і правильний час застосування агрохімікатів забезпечують підвищення врожайності.
У сучасному світі використовують безліч хімічних речовин, вироблених людиною, серед яких пестициди, гербіциди, мінеральні добрива, речовини для обробки насіння і рослин, інсектициди й різні сільськогосподарські отрутохімікати.
Безпека сільського господарства, що виникає в результаті проблеми з навколишнім середовищем і здоров'ям від застосування хімікатів все частіше привертають загальну увагу. Однак великий внесок агрохімікатів призводить до надмірних залишків, які негативно позначаються на якості сільськогосподарських товарів. Фактично, застосування пестицидів стало великою загрозою для здоров'я людини.
Також, залишки агрохімікатів безпосередньо впливають на забруднення навколишнього середовища. Основними одиницями сільськогосподарського виробництва є фермери; їх життя і щоденне виробництво тісно пов'язані з навколишнім середовищем. Отже, їх ірраціональна економічна діяльність і ненаукова екологічна поведінка безпосередньо і неминуче погіршують екологічне середовище.
Так, результатом роботи агропромислового комплексу є забруднення навколишнього середовища, що призводить до незворотних порушень складу ґрунту і атмосфери Землі. Погіршення обстановки навколишнього середовища сприяло розробці методів утилізації небезпечних промислових відходів, при яких утилізація здійснюється на спеціально облаштованих підприємствах.
Утилізація агрохімікатів
Утилізація відходів, що утворюються в процесі діяльності агропромислового комплексу, являє собою технологічні процеси, що вимагають наявності сучасного обладнання на підприємстві і кваліфікованих співробітників. Утилізація хімічних відходів є складним процесом і тому необхідно суворе дотримання природоохоронного законодавства. До агрохімікатів відносяться різні види сільськогосподарських добрив і отрутохімікатів, для яких застосовуються спеціальні методи.
Пестициди являють собою засоби хімічного захисту сільськогосподарських рослин від бур'янів і шкідників. Переробку такого виду відходів проводять спеціалізовані компанії з утилізації. Для того щоб держава дозволила почати бізнес такого роду, компаніям необхідний тривалий і складний процес ліцензування, тому переробка небезпечних відходів вимагає наявності спеціального обладнання, а так само чималий досвід роботи і дипломованих фахівців.
Методи утилізації отрутохімікатів залежать від класу небезпеки та здійснюються в суворій відповідності з технологією, зазначеної в супровідному документі цього виду агрохімікату. Утилізація отрутохімікатів в Україні проводиться декількома способами. Але найпоширенішими є нейтралізація складових за допомогою хімічних реактивів або ж обробка при високих температурах, за допомогою спеціальних печей, в яких проводиться утилізація сільгосп відходів.
Утилізація тари з-під агрохімікатів
Найбільше застосування в побуті і промисловості отримала пластикова тара. Через це з'являлося все більше відходів цього виду тари. Пластик є матеріалом, який практично не розкладається, а його спалювання на вогні призводить до появи шкідливих токсичних речовин, здатних завдати величезної шкоди організму людини.
Утилізації пластикової тари в наш час приділяється величезна увага. Адже її застосовують для зберігання різних хімічних, токсичних речовин. Тому утилізацію пластикової тари, що містить залишки шкідливих речовин, потрібно проводити тільки на спеціальних підприємствах, що займаються утилізацією відходів.
На сьогоднішній день багато аграріїв нехтують утилізацією агрохімікатів. У більшості випадків фермери спалюють порожні тари з-під хімікатів, закопують їх під землю, використовують для різних побутових цілей або просто викидають на найближчому смітнику. Всі ці способи мають надзвичайну небезпеку як для навколишнього середовища, так і для здоров'я всього людства. Просимо вас не бути байдужими у питанні екології нашої країни і звертатися до спеціальних підприємств з утилізації агрохімікатів.