На вирощуванні кропиви можна заробити чималі гроші

Кропива – рослина незабутня з першого дотику. В Україні вона росте майже скрізь, тому більшість вважають її бур’яном, хоч і добре знають про її цілющі якості. Та мало хто з українців дивився на просту кропиву зовсім з іншого боку – як на промислову рослину. А дарма, заробити на її вирощуванні можна чималі гроші.

Застосувань для звичайнісінької кропиви існує багато. В народній медицині з її допомогою лікують неймовірну кількість хвороб. Цікаво, що в Європі частіше використовують її кореневища, а в Україні – листя.

Окрім ліків з кропиви готують салати і соуси. Суп з молодої кропиви незамінний в цілях профілактики авітамінозу. Виготовляють з кропиви навіть пиво і вино.

Останнім часом в країнах Європи кропива набирає популярність в якості спеціального чаю для схуднення і підтримки ваги.

Для відновлення волосся використовують кропив’яну олію. Насправді таку олію роблять не з насіння рослини – воно багате жирними, а не ефірними оліями. Тому олія з кропиви – це витяжка з її листків.

Культивована сертифікована органічна кропива наразі надходить на ринок з ферм в Німеччині, Великобританії, Єгипту, Канади, Мексики та США.

Ціна на листя кропиви не органічного виробництва, а тобто для не медичного застосування складає приблизно 4 долари США за 450 г, а ось органічна кропива значно дорожче – від 10 до 28 доларів.

В Україні кропиву у промислових масштабах вирощують поки що в незначних об’ємах. Частіше рослину збирають у дикій природі.

Мало хто знає про господарську цінність кропиви. Коноплеву кропиву вже давно і цілком успішно культивують у США, Німеччині, Швеції, та навіть в сусідній Білорусі.

Там її вирощують, як повноцінну та високоврожайну кормову культуру. Її врожайність в 1,5-2,0 рази вища за традиційні кормові культури.

До того ж, коноплева кропива – багаторічна рослина. З кожного засіяного раз в 8-10 років гектару отримують по 800-1000 ц/га зеленої маси, а при зрошенні – ще більше. Таку кропиву можна вирощувати у всіх кліматичних зонах України.

Ще однією важливою особливістю кропиви є можливість бути індикатором або частково сповільнювати ґрунти від забруднення тяжкими металами.

Не варто забувати, що кропива – рослинний матеріал для виготовлення тканин. В залежності від виду кропиви можна отримати або грубе і міцне полотно, або найтоншу тканину, на кшталт шовку.

Сьогодні виробники одягу знову проявляють інтерес до цього древнього матеріалу. Вважається, що одяг з кропиви не тільки рятує від спеки, а й лікує тіло, полегшуючи напади ревматизму і знімає алергічні реакції.

До того ж в волокнах кропиви є унікальна речовина антипірен. Така тканина з кропиви в суміші з вовною стає стійкою до вогню, а це неможливо зробити з іншими вовняними тканинами.

У Європі з кропиви виготовляють теплу й гігієнічну тканину під назвою “шевйот”. В Японії кропив’яний джгут в поєднанні з шовком був головним матеріалом у виготовленні дорогих самурайських обладунків.
19.02.2019 11:14
Источник: agronews.ua
Похожие статьи

05.05.2015
Комбикорм – это составленная по научно обоснованным рецептурам кормовая смесь для кормления птиц, животных и рыбы. Подразделяется на три вида: полнорационные, концентраты и витаминно-минерально-белковые добавки (премиксы).
15.04.2017
Опытные огородники знают, что переменчивость фазы Луны оказывает более чем серьезное влияние на урожайность томатов. Так, при растущей Луне активно развиваются стебли и листочки растений, а при убывающей – укрепляется их корневая система. В результате культура радует хорошей всхожестью и урожаем.
27.07.2016
Особи тулузской породы характеризуются своей приземистостью, массивностью и медлительностью. Их вес на специальных птицефермах достигает максимально 11,6 кг (крупные гусаки), а в среднем 7 (молодые гусыни). Массовая продажа мяса этих птиц начинается перед Рождеством. В домашних же условиях успешно выращивают гусаков от 7,5 и аж до 10 кг, а гусынь – от 6 до 8 кг.
23.07.2016
Арбуз является отличным десертом для пикников, барбекю и просто хорошим перекусом в жаркий день. Самыми распространенными видами арбузов являются сорта без косточек. Выращивание арбузов без косточек требует применения различных техник прорастания и опыления.
01.07.2015
Корневая система клубники расположена недалеко от поверхности почвы, а её листья интенсивно испаряют полученную влагу, поэтому чтобы растение быстро развивалось и обильно плодоносило важно создать благоприятные условия, в которых полив клубники занимает не последнее место.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна