
В Україні період посіву зерна вже давно завершився і серед аграріїв розпочався сезон підготовки зернозбиральних комбайнів до роботи на полі. Аграрії використовують комбайни різних виробників та відповідно кожен з них має свою особливість будови та функціонування. Якісне функціонування комбайну залежить від того де та як він зберігався поза сезону свого функціонування, чи не пошкодила волога та інші кліматичні особливості елементи, які піддаються руйнуванню, та можуть вивести цілу машину з ладу, що погрожує зупинку процесу збору зерна на 1-3 дні в залежності від деталі та її наявності.
Що зазвичай зазнає пошкоджень
Ланцюгові передачі
Під час підготовки до збирання оцінюють стан ланцюгів, зірочок і натяжних пристроїв. Ланцюги, в яких є розриви або деформація пластин, руйнування роликів, підлягають заміні. Зломи і розсипання зубів зірочок неприпустимі. Зірочки повинні жорстко, без осьового або радіального переміщення, утримуватися на валах. Деформація і обрив зварного з'єднання кронштейнів натяжних пристроїв, а також зрив і пошкодження різьблення, фіксуючої натяжної зірочки, неприпустимі. Зірочка натягувача в зафіксованому стані повинна лежати в одній площині з контуром ланцюгової передачі.
Пасові передачі
Замаслювання, розшаровування, пошкодження корду і втрата форми привідного паса зернозбирального комбайна - неприпустимі. Шківи повинні бути без сколювання, тріщин і лежати в одній площині з контуром паса. Натяжні пристрої повинні виконувати свої функції. Заклинювання осей обертання – неприпустимі. Для перевірки натягу паса слід заміряти прогин посередині ведучої ланки в перпендикулярному до неї напрямі, а в передачах з пружними натягувачами додатково перевірити довжину пружини.
Підшипникові вузли
Один з основних ознак якісної роботи підшипникових опор зернозбирального комбайна - відсутність різкого шуму і підвищеного нагріву. На ущільненнях підшипників не повинно видавлюватися мастило. Якщо видавлювання є, підшипник міняють. Як перевіряють: запускають двигун зернозбирального комбайна, включають молотильний апарат і через 15 хвилин роботи перевіряють рукою ступінь нагріву корпусів підшипників. Рука повинна витримувати температуру нагрівання корпусу підшипника.
Оглядають місця установки підшипникових вузлів і в разі необхідності замінюють у разі розбалансування обертових робочих органів, недостатньому крутному моменту загвинчуванню з'єднань, неправильному встановленню ??карданної передачі та ін.
Отже, для того, щоб комбайн запрацював на повну потужність потрібно вчасно замінити комплектуючі хорошої якості. У
групи компаній ПРОМ-ЮА ГРУП, яка спеціалізується на постачанні якісних деталей для промисловості є широкий спектр необхідної продукції. На даний момент складські запаси компанії наповнені саме продукцією, яка є необхідною для сервісу зернових комбайнів. Зокрема підшипники виробників: SKF, FAG, INA, SNR, NTN, NSK, NACHI, TIMKEN, EZO, ZKL, ZVL та ін. Паси клинові та варіаторні виробників: Gates, Optibelt, Stomil, RUBENA, MEGADYNE. Шківи, ланцюги привідні роликові, зірочки.
Окрім того, група компаній виготовляє продукію, яка є необхідною для подальшої обробки і транспортування зерна – для елеваторів а саме: конвеєрні ролики, роликоопори, стрічкові конвеєри.
Контакти ГК «ПРОМ-ЮА ГРУП»: +380 67 332 83 11, +380 96 336 93 05.