Правильне і своєчасне обрізання плодових дерев весною

Кожен садівник повинен знати, що обрізка плодових дерев - найнеобхідніший спосіб для формування крони, росту і плодоношення рослин в саду. У комплексі догляду за садовими деревами, обрізка плодових дерев має найважливіше значення поряд з іншими діями: внесення добрив, полив, аерація (повітря збагачується на кисень, необхідний для дихання коренів рослин), мульчування, обробка від шкідників і хвороб, інформує Ukr.Media.

Правильне і своєчасне обрізання плодових дерев весною дозволяє отримати хороший урожай, крім того рослини будуть рости здоровими та сильними. Це обумовлено тим, що під час обрізки видаляються слабкі, хворі та погано розвинені гілки, а здорові і сильні отримують більше необхідних живильних речовин. Обрізка омолоджує дерево, збільшує врожайність, стимулює ріст нових гілок.

Основну обрізку плодових дерев виконують, коли рослини перебувають у стані спокою. У регіонах, де не буває тривалих морозів, плодові дерева можна обрізати і восени, коли рослини скинуть листя, і взимку.

Однак і тут для даної роботи вибирають дні, коли стовпчик термометра не опускається нижче -5?. Більш сильний мороз веде до замерзання деревини, в цьому випадку її важко різати.

Особливо негативно осіння обрізка позначається на молодих деревах: при укороченні однорічний приріст вимерзає на значній відстані від місця зрізу. При великій кількості зрізів зимові морози призводять до того, що дерево висушується, знижується його зимостійкість. Особливо небезпечна осіння обрізка для груші, вишні, сливи. На відміну від них смородину чорну, білу, червону і агрус обрізати після листопаду можна.

Обрізку плодових дерев зазвичай починають проводити в кінці зими - початку весни, до сходу снігу, але тільки в тому випадку, якщо минула небезпека повернення тривалих сильних морозів ( -10? і нижче). Цю роботу продовжують проводити до фази сильного набухання бруньок. У випадках крайньої необхідності обрізування плодоносних дерев, особливо кісточкових культур, можна продовжити і до початку цвітіння.
26.02.2019 11:40
Источник: UkrMedia
Похожие статьи

03.01.2017
Помидоры-альбиносы представляются неудачным приобретением, поскольку выглядят недозрелыми или бракованными. Однако это белоснежное чудо было выведено специально для того, чтобы усилить полезные свойства обычных томатов.
02.08.2017
Грибы, это один из продуктов, которые пользуются большой популярностью у людей. Это объясняется большим содержанием полезных веществ, которые в нем содержатся. Этим и вызван большой интерес к выращиванию грибов.
09.06.2015
Сейчас многие огородники покупают землю для рассады в специальных магазинах, но существуют методы получения полноценного почвенного состава для выращивания рассады помидоров, баклажанов и других растений.
15.05.2012

В магазинах, реализовывают семгу, кардинально разных оттенков от бледно — розовой до красно — оранжевой или бордовой. Почему такая большая разница? Какой цвет должен быть у качественной рыбы?

30.07.2017
Отбросим желание приобрести готовое растение причудливой формы, вооружимся острым глазом, таким же инструментом и попробуем создать топиарий своими руками.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна