Малина "Шапка Мономаха" Вирощування

Сорт малини шапка Мономаха, являє собою мініатюрний чагарник з соковитими пагонами. Висота пагонів досягає півтора метра і трохи никнуть вниз. Розмноження відбувається шляхом вирощування зелених живців. Стиглі кущі мають досить великі плоди, насиченого червоного кольору.

Вага однієї ягоди становить близько 7 г, але при ідеальному догляді вага може досягати 20 г за один сезон збирається 4-5 кг ягід з одного куща. Плоди малини мають тупоконічну подовжену форму. Розмір плодів в основному залежить від кратності поливу. Смак солодкий з невеликою приємною кислинкою.

Особливості сорту

Сорт шапка Мономаха належить до нових видів ремонтної малини. Низ стебел покритий рідкісними жорсткими шипами. Період плодоношення даного сорту малини має розтягнутий характер. Перший урожай зріє в середині липня, а другий - починаючи з середини серпня і до перших заморозків. М'якоть плоду добре відділяється від плодоніжки. Даний сорт дуже складно розвести традиційним способом, за короткий період часу.

Урожай другого строку не вражається черв'яками і іншми шкідниками. Шапка Мономаха є досить морозостійким сортом. Але якщо зима видалася дуже сувора, то пагони кущів потрібно нагинати до землі і вкривати снігом. Головне не допустити виникнення на укривному снігу крижаної кірки.

Розмноження ремонтантної малини

В кінці весни частину молодих пагонів потрібно трохи обрізати. Робиться це коли наземна їх частина досягне висоти 4-5см. Обрізані живці потрібно відразу ж садити в грунт, попередньо политий водою. Після вкорінення пагонів, їх пересаджують на своє постійне місце. Посаджені коріння малини викопуються пізньої осені і розрізають на черешки, по 15 см кожен.

Викопані живці потрібно зберігати в темних підвалах, не допускаючи при цьому їх підсушування. При настанні весни, в звичайні ящики насипається суміш з вологим піском і торфом. У готовий ящик із сумішшю поміщається живець, який ще потрібно присипати цим же складом. При досягненні висоти 3 см черешки можна відокремлювати від кореня і садити в грунт.

Сорт малини шапка Мономаха плодоносить тільки на пагонах поточного року. Головна перевага цього сорту полягає в здатності дозрівання ягід на зрізаному пагоні. Після плодоношення малини потрібно обрізати всю наземну частину куща. Це потрібно для того, щоб усунути всі хворі та непридатні гілки, які можуть бути переносниками різних хвороб. Також при зростанні і плодоносінні малини, не виникає необхідності в обприскуванні кущів отрутохімікатами.

Це обумовлено тим, що фенофаз шкідників і малини просто не збігаються між собою. Щоб отримати хороший врожай, при посадці малини потрібно дотримуватися кількох простих правил:
  • Посадка даного сорту повинна відбуватися виключно в освітлених місцях. Адже навіть незначне затемнення може вплинути на кількість і термін дозрівання врожаю.
  • Садити кущі малини потрібно тільки з південної сторони, причому обраний для посадки ділянку, повинен бути захищений від сильних вітрів. На таких ділянках сніг буде танути швидко, а влітку відбувається хороша акумуляція тепла.

Посадка і особливості вирощування

Посадка ремонтної малини шапка Мономаха відбувається практично також, як і звичайних сортів. Саджанці можна висаджувати навесні або восени. Якщо посадка відбувається в осінній період року, то це потрібно робити в теплу сонячну погоду, щоб відбулося вкорінення живця. Кущі садять в заздалегідь підготовлені лунки, глибиною в 30 см. Відстань між висадженими кущами, має становити не менше одного метра.

Таким чином, кущі будуть добре провітрюватися і не будуть схильні до різних захворювань. Кожну лунку перед посадкою потрібно удобрити органічним підживленням, у вигляді перегною, гною або торфу.

Після висадки саджанців кожен кущ потрібно залити відром води. Глибина вкорінення саджанця повинна становити п'ятдесят сантиметрів. Так як сорт малини шапка Мономаха є ремонтним, то отримувати урожай ягід можна два рази за сезон. Щоб отримати урожай в ранній період року, потрібно застосовувати різні укривні матеріали. В процесі вирощування, малина вимагає за собою постійного догляду.

Перш за все, потрібно проводити такі роботи:
  • Удобрення грунту торфом або перегноєм.
  • Регулярний полив.
  • Усунення надлишкової зав'язі. Досвідчені садівники рекомендують залишати близько п'яти рослин на один квадратний метр ділянки.
  • Проріджування кореневих нащадків.
  • Зимове обрізання пагонів під нуль.
  • Присипка обрізаних кущів золою і перегноєм.
26.04.2017 23:49
Источник: sad-i-gorod.com
Похожие статьи

31.01.2018
Вырастить ароматные, сочные и крупные плоды абрикоса – задача нелёгкая. Это довольно прихотливое дерево, требующее ухода, отрицательно переносит морозы, не любит избыточной влаги, предпочитает солнечную погоду и боится ветров.
23.01.2017
Редис достаточно холодостойкая культура.
19.04.2017
Пруд на даче может нести не только декоративную функцию, но и приносить пользу в виде вкусной и экологически чистой рыбы к вашему столу.
19.06.2015
Как и большинство бахчевых, патиссоны садить можно семенами в грунт, а можно и вырастив предварительно рассаду.
02.08.2017
Для того чтобы ваши птенцы хорошо себя чувствовали и быстро подрастали, им нужно обеспечить хороший уход и правильные условия с самого их рождения. Подрастающим гусятам условия содержания надо постоянно менять.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна