Коли краще викопувати та висаджувати саджанці хурми

Хурма – відносно нова для України культура, чим охоче користуються всілякі шахраї, що пропонують неіснуючі саджанці. Це питання особливо актуально восени – напередодні одного з оптимальних періодів для висадки хурми, нагадує відомий садівник із Сумщини Володимир Шевченко.

“Є багато продавців, які прагнуть першими потрапити на ринок і, тим самим, отримати більший прибуток. А є ще й такі, які нібито заздалегідь відкривають бронь та ще й вимагають попередню оплату.

Знайте, це не садівники – це маркетинговий хід. Цим самим вивчається попередній попит для замовлення саджанців на стороні.

Якщо потрібно предоплата – це можливе шахрайство.

Передоплату можна робити тільки людям, в яких ви впевнені чи знаєте особисто. Це правило ринку. Не “введіться” на це. Швидше за все, ви будете обмануті і ніколи не побачите ані саджанців, ані своїх грошей, і вашому обуренню і жалю не буде меж.

Якщо ж ви і отримаєте свої саджанці, то швидше за все вони прийдуть до вас з пересушеними корінням, і пропадуть у вас в першу ж зим”, – пише Володимир Шевченко, який далеко не перший рік займається вирощуванням хурми в Україні на сторінці Facebook-спільноти “Екзотичні рослини – Україна. Ківі. Хурма. Азіміна. Інжир. Зізіфус”.

“Коли ж викопувати і садити саджанці? На півночі і півдні це треба робити в різні строки. Як визначити ці терміни? Це вам підкаже сама природа – це час природного листопада. Зменшується температура повітря, сонце менше пече, починаються прохолодні дні, починають йти дощі, починають жовтіти і опадати листя.

Саджанцю з відкритою кореневою системою це саме те – маленьким корінцям легше знайти вологу для харчування стовбура (адже частина з них була ще й пошкоджена при викопуванні).

Листя на стовбурі – це потужний випарник вологи і тому, коли воно вже опало, рослині легше прижитися (вся волога залишається в стовбурі) і поживні речовини, накопичені листям при фотосинтезі по максимуму дають харчування молодим корінцях для нормального вкорінення. Коріння рослини будуть краще приживатися не в гарячій землі, а в прохолодній”, – підкреслив садівник.

“Сама нормальна температура грунту для цього 6 -8 С. На півночі України цей час настає приблизно 5-15 жовтня, на півдні – на пару тижнів пізніше. Крайні терміни посадки приблизно за місяць до промерзання грунту, але тут треба стежити за прогнозом погоди.

Коли краще садити: восени або навесні? В основному всі садівники роблять викопування саджанців восени і готують місце для нових посадок. Тому купувати саджанці краще восени, завжди є вибір потрібного сорту.

Якщо ви сумніваєтеся в осінній посадці, тоді саджанець найкраще посадити в тимчасову тару і зберегти до весни в приміщенні з відповідними умовами зберігання (вологість і температура зберігання не вище 5 – 6 С). Якщо вологість велика – саджанець запріє, якщо температура висока, то бруньки почнуть передчасне пробудження”, – зазначає Володимир Шевченко.

“Вибір за вами. Мій гіркий досвід зберігання в погребі підказує – садити краще одразу, адже до настання стабільних морозів саджанець встигне ще вкоренитися.

Непогано, в першу зимівлю, підгорнути саджанець горбком, щоб 2 -3 бруньки прищепи були засипані землею і, в разі критичних температур і вимерзання верхівки, змогли відновити зростання від прищепленої частини рослини, зберігши сортність саджанця. А по весні провести розкучування.

Саджанець на зиму добре замульчувати травою, соломою, тирсою, а по весні, після початку прогрівання грунту, мульчу треба зняти, щоб земля швидше прогрівалася і коріння почало працювати раніше, ніж почнуть виснажуватися поживні речовини в стовбурі”, – вважає відомий садівник із Сумщини.
16.09.2020 08:59
Источник: https://www.seeds.org.ua
Похожие статьи

31.12.2017
Люди издавна заметили полезные свойства шелухи из лука стали применять ее в различных целях. В данной статье поговорим о пользе шелухи из лука для сада и огорода.Насыщая земляной грунт всеми необходимыми полезными веществами, которые способствуют росту растений, луковые настои и отвары обеспечивают высокие урожаи и защищают насаждения от вредителей, выступая в роли природного фунгицида.
19.11.2012
В этой статье рассматриваются этапы посадки рассады для томатов.
12.06.2015
Данная культура относится к семейству крестоцветных. Этот вид капусты кардинально отличается от своих близких родственников, других видов капусты. Высота стебля доходит до 70 сантиметров, на нём размещаются небольшие кочанчики. Всего на растении может сформироваться до 70 плодов размером до 5 сантиметров. Общий вес плодов получаемых с растения доходит до 800 граммов. Этот вид капусты богат белками и витаминами, микроэлементами. Плоды брюссельской капусты используют для лечения сердечных недугов. Давайте ознакомимся с выращиванием этого чудесного овоща.
01.04.2018
Уже все знают, и никто не сомневается в том, что оливковое масло имеет полезные свойства и положительно воздействует на организм. Это даже доказано рядом исследований и научных работ.
11.05.2012

Свое название этот овощ получил благодаря форме кочана, напоминающего голову человека. Слово «капуста» происходит от латинского «капут» — «голова».


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна